Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Krajobrazy serdeczne"

Po raz drugi gościć będziemy na Zielonej Józefa Barana - znanego, cenionego i chętnie czytanego krakowskiego poetę. Wiersze przedstawi sam Autor i Włodzimierz Galicki. Oprawa muzyczna: Maciej Staszewski.

Przed nami ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Poezja w kamienicy". Jeśli powiedziało się kilka tygodni temu A - jak Adam Ziemianin, trzeba teraz powiedzieć B - jak Józef Baran. W roku ubiegłym obchodzili wspólnie 40-lecie swojej pracy na niwie poetyckiej a w tym roku możemy gościć i słuchać ich wierszy w Łodzi. Ich życiowe i poetyckie ścieżki często się spotykają a ich przyjaźń przetrwała wszystkie te lata, co rzadko się zdarza wśród, bądź co bądź, rywalizujących ze sobą twórców.

Józef Baran urodził się w 1947 r. w Borzęcinie. W swoich dziennikach określa siebie jako „dziecię borzęckich pól i lasów”. Jego utwory były śpiewane przez Stare Dobre Małżeństwo i Grupę pod Budą, a także przez Elżbietę Adamiak czy Hannę Banaszak a jego wiersze trafiły do gimnazjalnych i licealnych podręczników. W maju 2000 czytał swoje utwory w gmachu ONZ w Nowym Jorku na spotkaniu poetów polskich i amerykańskich. W październiku 2001 reprezentował poezję polską na XXI Światowym Kongresie Poetów w Sydney.

Podróżował po Europie i innych kontynentach: był dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, w Australii, Afryce, Azji i opisał swoje podróże m.in. w dziennikach "Koncert dla nosorożca"(2005), "Przystanku Marzenie"(2008) a także w wielu wierszach, które zabrzmią też w czasie naszego wieczoru.

Spotkanie odbędzie się 8 czerwca 2009 r. o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi ul. Zielona 13. Zapraszamy!

Informacje o cyklu „Poezja w kamienicy”: Włodzimierz Galicki, inicjator i szef artystyczny, tel: 668-464-729.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.