Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima

Zapraszamy na wieczór złożony z fragmentów poematu Juliana Tuwima „Kwiaty polskie”. Udział wezmą łódzcy aktorzy: Teresa Makarska, Dymitr Hołówko a także autor scenariusza Włodzimierz Galicki. Na klarnecie zagra Artur Modrzejewski.

Powoli zbliżamy się do końca 5. sezonu wieczorów poezji odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi. Jednak z podsumowaniami, statystykami, wspomnieniami i chwaleniam się niewątpliwymi osiągnięciami a także wieloma sukcesami postanowiłem wstrzymać się do przyszłego roku i poczekać na okrągłe - 50. spotkanie z naszego cyklu.

A dzisiaj zapraszam na "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima. Poemat tak bardzo związany z naszym miastem poprzez osobę Autora, który tu się urodził jak
i samą treść tego utworu. Scenariusz - z konieczności - ograniczyłem do wątków autobiograficznych i nazwijmy je umownie "topograficznych", choć oczywiście
w niczym nie odbiera to przyjemności obcowania ze znakomitą poezją J. Tuwima. Spotkanie odbędzie się 31 maja o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13. Wstęp wolny.

Zapraszam!

Włodzimierz Galicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.