Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Legendy herbowe rycerza Smysa"

Absolutny hit i premiera w Łodzi! "Legendy herbowe rycerza Smysa" to autorski program piosenek Jacka Kowalskiego i Klubu św. Ludwika. Koncert odbędzie się 19 stycznia.

Jacek Kowalski / Fot. Maciej Świrski"Legendy herbowe rycerza Smysa" to nigdy i nigdzie jeszcze nie prezentowany wieczór piosenek Jacka Kowalskiego - największego polskiego Sarmaty, pieśniarza, poety, historyka sztuki. Kowalski jest laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, wykonawcą własnych piosenek, tłumaczem
i popularyzatorem poezji starofrancuskiej. Stale koncertuje i organizuje imprezy przybliżające kulturę staropolską. Jest autorem dzieł naukowych i popularnonaukowych, śpiewników, tomów poetyckich a także sztuk scenicznych o tematyce historycznej.

Klub Świętego Ludwika powstał w 1996 roku i specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej: staropolskiej i starofrancuskiej na instrumentach z epoki, w sposób najbardziej zbliżony do sposobu, w jaki muzyka była wykonywana w okresie jej tworzenia.

Kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji jest Tomasz Dobrzański. W Łodzi Klub wystąpi w składzie: Tomasz Dobrzański - flet prosty, mandora, szałamaja, dudy; Henryk Kasperczak - lutnia; Olga Czernikow - klawesyn, pozytyw; Julia Kosendiak - viola da gamba.

Koncert odbędzie się 19 stycznia o godz.19.30 w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13.
Kontakt - (042) 668 464 729 (Włodzimierz Galicki, szef artystyczny cyklu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.