Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - Maja Komorowska i jej ulubione wiersze

W klasztorze dominikanów w Łodzi, 17 grudnia br., odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Poezja w kamienicy”. Swoje ulubione wiersze - m.in. ks. J. Twardowskiego, ks. J. Pasierba i Z. Herberta - przedstawi Maja Komorowska. Początek o 19.30.

Zbliża się kolejny wieczór łódzkiego cyklu „Poezja w kamienicy”, zatytułowany „Spotkanie”. Wiersze ks. J. Twardowskiego, ks. J. Pasierba, Z. Herberta i in. recytować będzie Maja Komorowska. Na gitarze zagra Maciej Staszewski.

Maria Janina Maja Komorowska-Tyszkiewicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Za sprawą swej charyzmatycznej osobowości i aktorskiej perfekcji szybko została uznana za artystkę wybitną i moralny autorytet środowiska aktorskiego. Debiutowała na scenie 30 września 1960 w Teatrze Lalki i Maski "Groteska" w Krakowie. Od roku 1961 do 1968 związana z zespołami Jerzego Grotowskiego. W międzyczasie, w 1963, zdała eksternistyczny egzamin aktorski. Po odejściu z Laboratorium współpracowała z teatrami wrocławskimi: Współczesnym (1968-1970) i Polskim (1970-1972). W 1972 roku przeszła do warszawskiego Teatru Współczesnego, z którym związana jest do dziś. Od 1982 roku wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Występowała w filmach Wajdy, Kieślowskiego, Konwickiego, Bajona, ale najwięcej zawdzięcza wieloletniej współpracy z Krzysztofem Zanussim. Komorowska stała się ulubioną aktorką tego reżysera, który obsadzał ją
w swych najlepszych obrazach. Ostatnim filmem, w którym wystąpiła, jest „Katyń” A. Wajdy.

Cykl "Poezja w kamienicy" ma już trzyletnią historię. To comiesięczne wieczory poetyckie, odbywające się w dominikańskim klasztorze w Łodzi. Poezji towarzyszy zawsze muzyka, w różnej formie i proporcji. Usłyszeć można poezję jak najszerzej pojętą: od czytanej do śpiewanej, od najdawniejszej do współczesnej, od polskiej do światowej, a jedynym jej wyznacznikiem będzie jej wysoki poziom. Do tej pory w spotkaniach uczestniczyli, m.in. Jerzy Zelnik, Ernest Bryll, Elżbieta Adamiak, Józef Baran i Adam Ziemianin.

Początek o godz. 19.30 w poniedziałek 17 grudnia br., w klasztorze OO. Dominikanów
w Łodzi, przy ul. Zielonej 13 (wejście od Wólczańskiej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.