Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy. Nierozłączeni wciąż przechodnie

Zapraszamy na koncert Leszka Długosza i towarzyszących mu muzyków: Krzysztofa Oczkowskiego i Wiesława Dziedzińskiego, który odbędzie się 31 marca, w poniedziałek, o godz. 19.30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13.

Leszek Długosz - poeta, piosenkarz, kompozytor, aktor, urodził się 18.06.1941 w Zaklikowie, na Lubelszczyźnie - tam pobierał pierwsze nauki i ukończył Liceum Ogólnokształcące. Jest zodiakalnym bliźniakiem, ma żonę Barbarę i dwóch synów – Michała i Wojtka. Od 1959 r. mieszka w Krakowie i można bez przesady stwierdzić, że jest jedną z jego żywych legend.

W 1963 r. został laureatem II Krakowskiego Konkursu Piosenki Studenckiej. W 1964 roku związał się z krakowskim kabaretem "Piwnica pod Baranami”, gdzie uważany był za jednego z najciekawszych artystów. Pierwszy tomik poezji opublikował w 1973 roku i do dzisiaj wydał ich kilkanaście, podobnie jak płyt ze swoimi piosenkami. Z „Piwnicą” rozstał się w 1978 i od tego czasu występuje przeważnie samodzielnie. Studiował polonistykę na UJ, aktorstwo w PWST w Krakowie. Muzyki uczył się w trybie indywidualnym.

W 1982 r. otrzymał Nagrodę Miasta Krakowa za osiągnięcia w dziedzinie piosenki poetyckiej. W marcu 1996 r. za wybór wierszy „Z tego co jest” otrzymał nagrodę Krakowskiej Książki Miesiąca.
Występował z recitalami w większości krajów europejskich, także w Stanach Zjednoczonych,
Kanadzie i na Syberii. Od 2007 r. w Radiu Kraków prowadzi autorski program "Przyjemności niedzieli".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.