Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Przypływy. Odpływy"

W kolejnym wieczorze z cyklu "Poezja w kamienicy" słuchać będziemy wierszy Zbigniewa Jankowskiego. Utwory czytać będzie autor scenariusza Włodzimierz Galicki, na saksofonie zagra Piotr Baron.

To już trzeci wspólny projekt tercjarzy dominikańskich: Włodzimierza Galickiego z gidelskiej Fraterni św. Zdzisławy i Piotra Barona z wrocławskiej Fraterni Najświętszego Imienia Maryi. Tym razem zapraszamy do adwentowej refleksji z poezją Zbigniewa Jankowskiego.

Zbigniew Jankowski - poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, urodził się w 1931 r. w Bydgoszczy. Jest mężem poetki Teresy Ferenc i ojcem poetek: Anny Janko i Mileny Wieczorek. Mieszka w Sopocie. Członek PEN Clubu, członek-założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Był aktywnie związany z Duszpasterstwem Środowisk Twórczych
w Gdańsku. Jest autorem kilkunastu tomów poezji. Jego utwory ukazały się w kilkudziesięciu antologiach i innych publikacjach zbiorowych w kraju i zagranicą (m. in. w Niemczech, Szwecji, Grecji, Anglii). Jest laureatem wielu nagród literackich, m. in. Nagrody im. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, im. św. Brata Alberta, im. Włodzimierza Pietrzaka a także honorowej nagrody „Gdańska Książka Roku”. Za swoją działalność społeczną i literacką w latach 1979 – 2000 otrzymał medal Sint Sua Praemia Laudi.

Piotr Baron debiutował jako 16-latek na Festiwalu Jazz nad Odrą w 1977 r. a dwa lata później zdobył na tymże festiwalu II nagrodę. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, z niemal wszystkimi europejskimi, a także z gwiazdami jazzu amerykańskiego, takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Billy Harper i wielu innymi. Nagrał 60 płyt z różnymi muzykami, oraz 7 projektów autorskich. Był nominowany trzykrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008. Odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Włodzimierz Galicki
- pomysłodawca, szef artystyczny i od 4 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy", odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów. Od 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, sam czytający poezję, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich.

Spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w poniedziałek, a w sobotę - 18 grudnia o godz. 17 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13.

Zapraszamy także wszystkich do Wrocławia 17 grudnia do kościoła św. Wojciecha przy Pl. Dominikańskim 2 na godz. 20.00 i do Gdańska 19 grudnia do kościoła św. Jakuba, ul. Wałowa 28 na godz. 18.00. Tam też będzie można usłyszeć poezję Zbigniewa Jankowskiego i muzykę Piotra Barona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.