Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Skumbrie w tomacie"

Karnawał z K.I.Gałczyńskim! Jego utwory przedstawią Dymitr Hołówko i Włodzimierz Galicki. Na gitarze grał będzie Maciej Staszewski. A wszystko to 23 lutego br. o godz. 19.30 w klasztorze oo.Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13.

Twórcza znajomość Włodzimierz Galickiego z Dymitrem Hołówką rozpoczęła się na początku lat 80. i trwa do dzisiaj. Już w stanie wojennym tworzyli razem „ku pokrzepieniu serc” poetyckie wieczory Teatru Domowego,
a w późniejszych latach zrealizowali wspólnie wiele scenariuszy, m.in. „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II czy „Rzecz o wolności słowa” Cypriana Kamila Norwida.

Dymitr Hołówko (ur. 1945) ukończył wydział aktorski w łódzkiej filmówce w 1967 roku. Obecnie gra na deskach Teatru Nowego w spektaklach „Brygada szlifierza Karhana” i „Słońce w kuchni”, a także gościnnie w "Ferdydurke" w kaliskim Teatrze im. W. Bogusławskiego.

Włodzimierz Galicki (ur. 1955), autor scenariuszy, wykonawca, animator osób i grup pracujących nad słowem, pomysłodawca i od trzech lat współorganizator cyklu spotkań „Poezja w kamienicy” odbywających się co miesiąc u oo. Dominikanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.