Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - spotkanie z Wojciechem Wenclem

W ramach cyklu spotkań z "Poezją w kamienicy" zapraszamy na wieczór autorski Wojciech Wencla - poety, eseisty, publicysty i krytyka literackiego. Na wiolonczeli zagra Marcel Markowski.

Wojciech Wencel urodził się w 1972 roku. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował w redakcjach, m.in.: „Zeszytu Literackiego”, „brulionu” czy „Rzeczpospolitej” a do roku 2007 w kwartalniku „Fronda”. Jest współzałożycielem magazynu apokaliptycznego "44 / Czterdzieści i Cztery". Publikował w tygodnikach „Ozon” i „Nowe Państwo”. W latach 1998-2002 zajmował stanowisko członka Rady Programowej TVP S.A.

Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody im. ks. Janusza St. Pasierba i Nagrody Artusa za najlepszą gdańską książkę roku 2003. Nominowany do Nagrody Literackiej Nike i trzykrotnie do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Felietonista tygodnika „Gość Niedzielny”. Współpracuje z dwumiesięcznikiem „Arcana” i rocznikiem „Teologia Polityczna”. Wydał 8 książek, w tym ostatni tom wierszy „Podziemne motyle” i wybór felietonów „Niebo w gębie” (2010). Mieszka w Gdańsku-Matarni.

Spotkanie z Autorem odbędzie się 15 listopada 2010 r. o godz. 19:30 w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

M
  • M
  • 08.11.2010 14:56

a w Gdańsku kiedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.