Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy. "Wielkie monologi"

Fragmenty kazań ks. Piotra Skargi, Wielką Improwizację i inne wybitne, klasyczne monologi literatury polskiej przedstawi Jerzy Trela. Na skrzypcach zagra Aleksandra Szurgot, na gitarze klasycznej - Maciej Staszewski. Zapraszamy 16 marca.

Czas Wielkiego Postu sprzyja głębszej refleksji czy wręcz rachunkowi sumienia a teksty, które zaprezentuje Jerzy Trela - wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy - będą odpowiednim wprowadzeniem i zachętą do tego rodzaju zadumy. Są to wielkie monologi klasyki polskiej, wielkie - mistrzostwem użytego słowa,
geniuszem ich autorów.

Aleksandra Szurgot to studentka a Maciej Staszewski jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej. Obydwoje prezentowali już swoje umiejętności w trakcie naszych spotkań.

Zapraszamy dn. 16 marca br. o godz. 19.30 do klasztoru oo. Dominikanów w Łodzi na ul. Zieloną 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 13:12

Szanowny autorze
Jak dobrze, że została przypomniana sylwetka wielkiego mówcy ks. Piotra Skargi. Z wielu Jego kazań sejmowych, szczególnie kazania siódmego "O prawach niesprawiedliwych albo o piątej chorobie Rzeczpospolitej" w którym jest zapis Biada tym, którzy stanowią prawa złe i chronią niesprawiedliwość (oczywiście parafrazuję). Taki Skarga przydałby się współcześnie, by słowem uderzyć w trybuny: sejmową i senacką, aby wybrańcy Narodu się opamietali i łączyli swe prywatne sprawy z misją społęczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.