Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Zaduszki poetyckie"

W czasie łódzkiego wieczoru literackiego, który odbędzie się 23 listopada, wiersze czytać będą łódzkie aktorki: Teresa Makarska, Halina Miller i Barbara Olszańska. Oprawa muzyczna: Katarzyna Korzycka (skrzypce).

Przed laty przeczytałem w "Dzienniku Łódzkim" artykuł, w którym opisane zostały spotkania literackie Pań będących już na emeryturze, które spotykały się co miesiąc w bibliotece na osiedlu, na którym sam mieszkam. Okazało się, że jedna z nich jest wręcz moją sąsiadką. Ponieważ poezją, pracą nad słowem, żyję od 30 lat bez mała, pobiegłem zaraz do wspomnianej wyżej biblioteki i... tak zaczęły się nasze wspólne, osiedlowe, czwartkowe podwieczorki literacko-poetyckie.

Tam miałem przyjemność poznać m.in. Panią Jadwigę Dowgird-Ładnowską i Panią Stefanię Szczepaniak, których wierszy będziemy słuchać. Spotykaliśmy się regularnie przez lat kilka w gronie osób piszących, czytających, kochających poezję. Aż do śmierci obu Pań.

Trzecią osobą, której haiku usłyszymy, jest Lucyna Sułkowska, osoba bardzo dobrze znana w gronie łódzkich bibliotekarzy, wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Okręgu Łódzkiego SBP. Noszę w serdecznej pamięci tamte spotkania i uważam, że twórczość tych Pań zasługuje, nie tylko na przypomnienie, ale też na zaprezentowanie jej szerszej publiczności.

Cieszę się, że już po raz drugi łódzkie aktorki przyjęły moje zaproszenie na Zieloną i zechciały wziąć udział w wieczorze poezji według mojego scenariusza. Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.30 w Klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi, ul. Zielona 13. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.