Facebook Google+ Twitter

Poezja w kamienicy - "Zegar" Adama Struga

W klasztorze dominikanów, w Łodzi, w ramach cyklu "Poezja w kamienicy" Adam Strug zaśpiewa własne piosenki poetyckie, inspirowane twórczością ludową i poezją międzywojnia. Całe wydarzenie, zatytułowane "Zegar", odbędzie się 19 listopada o godz. 19.30.

Adam Strug urodził się w r. 1970 roku. Pieśniarz i teolog, obdarzony został niezwykłym głosem i umiejętnością interpretacji. Jego specjalność to sakralna muzyka wsi polskiej. Przez osiem lat był uczniem wiejskiego śpiewaka spod Łomży, Jana Nasiadko. Przyswoił sobie jego repertuar, liczący setki pieśni religijnych. Inspirując się twórczością ludową i poezją międzywojnia, pisze słowa i muzykę własnych pieśni. Wielokrotnie nagradzany - nigdy nie nagrał płyty. Jest laureatem Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1991), Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (1992), Piosenki Autorskiej OPPA (2002). Najwyżej ceni sobie wygraną na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (1993). Scenarzysta dokumentalnych filmów o muzyce ludowej. Jego marzeniem jest ułożenie religijnej pieśni, która - jako anonimowa - przetrwałaby próbę czasu.
Podczas wieczoru Adam Strug będzie akompaniował sobie na akordeonie.

Koncert odbędzie się w klasztorze dominikanów w Łodzi, przy ul. Zielonej 13 (wejście od Wólczańskiej) w poniedziałek 19 listopada 2007 o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.