Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12313 miejsce

Poezją w walentynkowy kicz. I to po raz szósty. W całym kraju.

Szukasz pomysłu, co podarować swojej (byłej) miłości życia? Od 10 do 17 lutego trwają AntyWalentynki „Na Krechę”. Upoluj wyjątkową, autorską pocztówkę z erotykiem. Gdzie? M.in. w klubach, kinach, urzędach, galeriach, kurortach narciarskich

 / Fot. Katarzyna Borczyńska (http://www.projektka.pl/)Dokładnie rzecz biorąc, akcja odbędzie się w ponad 35 miastach i 13 województwach. Ta forma popularyzowania czytelnictwa poezji i wychodzenia ze sztuką na ulicę ma swój początek w Poznaniu w 2012 r. Pocztówki są kompilacją wierszy, obrazów, zdjęć, grafik i rysunków, stworzonych przez twórców skupionych w Ogólnopolskiej Grupie Literycznej „Na Krechę” lub z nią zaprzyjaźnionych. Nie są to „produkty” komercyjne pełne rymowanek, różowych serduszek i pluszowych misiów. Wiersze poruszają temat relacji damsko-męskich we wszelkich odsłonach i na różnych etapach… Dotychczas, podczas pięciu edycji AntyWalentynek „Na Krechę” - jak podają organizatorzy - rozdano 45.000 pocztówek z erotykami w 225 wzorach. W tym roku ponownie padł rekord, ponieważ twórcy przygotowali aż 94 wzory pocztówek w ponad 18.000 egzemplarzy.
Czy pocztówki będą rozdawane w Twoim mieście? Sprawdź tu: https://www.facebook.com/events/582041481990863/
Na pewno należy ich szukać m.in. w następujących miejscowościach: Poznań, Elbląg, Kraków, Wrocław, Augustów, Drezdenko, Warszawa, Nowy Tomyśl, Kostrzyn, Gniezno, Leszno, Łódź, Szczecin, Myślenice, Barlinek, Bielsko-Biała, Pszczyna, Suszec, Tarnów, Sztum, Sopot, Tomaszów Mazowiecki, Ciechocinek, Olkusz, Kutno, Katowice, Kłodzko, Nowa Ruda, Duszniki, Kudowa, Ząbkowice, Opole, Korfantów, Wisła, Strzelce Opolskie.
Rozprowadzaniu pocztówek towarzyszą często spotkania autorskie, koncerty, wystawy czy uliczne happeningi. Inauguracja tegorocznej edycji AntyWalentynek odbędzie się 10 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Będzie poetycko, muzycznie i plastycznie. Oprócz wernisażu wystawy pocztówek tzw. WierszyStawki będzie można spotkać jurorów i laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Erotyk Na krechę” im. T. Stirmera.
Akcja od początku odbywa się pod kuratelą Łucji Dudzińskiej z Poznania (Fundacja Otwartych na Twórczość FONT). Oprawę graficzną pocztówek w 2017 r. zapewnili m.in.: Maria Kuczara, Jadwiga Włudarczyk, Ewa Kreft, Katarzyna Borczyńska, Rafał Babczyński, Joana Bea Świerc.
Chcesz otrzymać pocztówkę? Zasponsorować lub inaczej wesprzeć akcję? Skontaktuj się z kuratorem poprzez e-mail - lucja.d@op.pl.
Warto zaznaczyć, że koszt akcji ponoszą sami autorzy. W tym roku wydarzenie wsparł finansowo Urząd Miasta Poznania.
Tak działo się w całym kraju podczas ubiegłej edycji w 2016 r.: https://www.facebook.com/events/1729565227277290/?active_tab=aboutCzytaj%20wiecej%3A%20http%3A%2F%2Fwww.wiadomosci24.pl%2Fartykul%2Fpoezja_w_walentynkowy_kicz_i_to_po_raz_szosty_w_calym_kraju_358785.html
 / Fot. Katarzyna Borczyńska (http://www.projektka.pl/) / Fot. Katarzyna Borczyńska (http://www.projektka.pl/)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w Drezdenku akcja trwać będzie od 12 do 21 lutego, ale o tym szerzej za chwilę o oddzielnym artykule, pozdrawiam autora ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.