Facebook Google+ Twitter

44 miejsce

Pogańskie Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia. Przystrajanie choinki, opłatek, całowanie się pod jemiołą. Gdzieś w tle, niekoniecznie najważniejsza, radość wierzących z narodzin Jezusa.

świąteczne ozdoby... / Fot. Adam Jacek PisulaWszystko pięknie, uroczysta kolacja, rozmowy rodzinne, słuchanie kolęd. Między rybą a pierogami z kapustą i grzybami zadajcie sobie pytanie - skąd właściwie wzięło się Boże Narodzenie?

Kiedy urodził się Jezus?

Zawsze mnie zastanawia, czy ludzie mają świadomość tego, że Jezus nie urodził się 25 grudnia, jak chce tego tradycja chrześcijańska? Zdziwieni? Żądni dowodów? Proszę bardzo, wystarczy sięgnąć po Nowy Testament. Jezus nie urodził się ani tego grudniowego dnia, ani w zimie. Dlaczego? Bo: „w tej samej okolicy przebywali pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą” (Łukasz 2:8). Wbrew pozorom i w Palestynie jest zima, charakteryzuje się ona niskimi temperaturami i nieustającym deszczem. Pasterze pozostają wtedy w domach. Teraz mityczny rok zerowy, który ma być datą narodzin Jezusa. I tu pojawia się problem, często zresztą podnoszony przez przeciwników chrześcijaństwa. „W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. (...) Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania” (Łk2,1-7).

Co wynika z tego fragmentu? Dwie rzeczy. Faktycznie odbył się taki spis ludności, ale rozpoczął się w 8 roku p.n.e. Na terenach, na których doszło do „rozwiązania”, ta obowiązkowa rejestracja odbyła się 7 roku p.n.e. Kiedy tam przebywali, narodził się Jezus. 7 lat przed datą urodzenia którą przyjął Kościół katolicki. Istnieje również teoria, odwołująca się do gwiazdy betlejemskiej, którą mogła być kometa Halleya. Wedle wyliczeń astronomów, na Bliskim Wschodzie była widoczna w 12 roku p.n.e. Jest to jednak dość wątpliwej jakości próba określenia daty narodzin Jezusa.

Jezus jak Sol Invictus?

Zastanawiacie się pewnie, skąd więc data 25 grudnia. Wokół tej daty oscylowało wiele pogańskich świąt. Święto Godowe u Słowian (21-22 grudnia) a także związane z zimowym przesileniem rzymskie Saturnalia (17-24 grudnia). A data 25 grudnia z jednej strony miała pokazywać pewne połączenie z religiami pogańskimi, co ułatwiało przekonywanie ludzi do chrześcijaństwa, z drugiej strony łączona jest z kultem Sol Invictus (powstałym pod koniec Cesarstwa Rzymskiego). 25 grudnia, było datą obchodzenia święta tego bóstwa. Kościół ją wykorzystał i w IV wieku ustalił jako datę narodzin Jezusa.

A co na to wszystko choinka?

http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=view&id=223106 / Fot. Lotus Head from Johannesburg, Gauteng, South AfricaTeraz weźmy się za symbole nierozerwalnie przez nas kojarzone z Bożym Narodzeniem. Na początek choinka. Zwyczaj przystrajania drzew różnymi świecidełkami znany był i ludom pogańskim. Dodam jeszcze, że w Polsce choinka pojawiła się dopiero w XVII wieku i powoli rozpowszechniała się jako symbol tych świąt. Tak, ta choinka, która wydaje się nam przecież nieodłącznym atrybutem Bożego Narodzenia. (Ciekawskim proponuję dotrzeć do tego, skąd wywodzi się nazwa choinki) Dalej jemioła, która kojarzy nam się z miłą czynnością, jaką jest całowanie. I dobrze nam się kojarzy. A wywodzi się z czasów pogańskich. Jemioła była uznawana za „poświęconą słońcu” (a więc kłania się pogański kult solarny). Przebogata w potrawy wigilijna uczta też została wzięta od naszym pogańskich przodków, którzy to w Święto Godowe oddawali się niepohamowanemu obżarstwu, połączonemu często z piciem alkoholu.

Wesołych (pogańskich) Świąt

Chciałbym Wam życzyć czegoś na te święta. Abyście w tym całym, przedświątecznym i świątecznym zabieganiu, w czasach, kiedy to wszyscy powołują się na „tradycję”, mieli świadomość skąd ta tradycja się wywodzi. Wbrew temu, co chciał pokazać Kościół katolicki, ci nasi pogańscy przodkowie wcale nie byli tacy źli. Chciałem również pokazać, że to nie jest tak, że to chrześcijanie wszystko wymyślili, wbrew temu, co niektórzy twierdzą. Czerpali z wzorów religii, które przecież uznawali za gorsze. Czyli te wzory były dobre...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Rafał Praski
 • Rafał Praski
 • 06.05.2012 10:24

Do Roberta Kohne. Niemal wszystkie wypowiedzi są cytatem osoby, którą znam osobiście. Używaj więc znaku "cudzysłów" zamim go - majora w stanie spoczynku z Koszalina (specjalnie nie podaje imienia i nazwiska) zacytujesz. Przepisywanie audycji radiowej z 2001 roku i podawanie jego wypowiedzi jako swoich jest żenujące... Poza tym, oczywiście, miał i ma on w swych poglądach całkowitą rację :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
 • Marcin
 • 08.12.2011 22:18

Witam.
Interesujący artykuł, ale poszukuje czegoś, co tu nie znalazłem. może będziecie znali odpowiedź. Jakie pogańskie święta zostały zastąpione przez boże narodzenie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert kohne
 • Robert kohne
 • 07.12.2011 09:35

Religia prawdziwa to niezakłamana pobożność, która oddaje cześć jedynemu prawdziwemu Bogu, który stworzył niebo i ziemię i rodzaj ludzki.
Jezus Chrystus podał definicje jak mamy sie do niego modlić, ostrzegał żeby się nie modlić bezmyślnie, w Radiu “Maryja” mamy przykład klepania zdrowasiek, różańca.
Gdyby Chrystus był założycielem i głową Kościoła Katolickiego to musiał być odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie popełnione przez Kościół Katolicki, przecież na czele krucjat, wojen, inkwizycji, antysemityzmu, kierowanych przez ten Kościół, a także innych przestępstw, nie stał Chrystus a szatan !
Kardynał Ratzinger stwierdza tak, “że Kościół na nowo musi przemyśleć wizję biblijną”
Po tylu latach Kościół przyznaje się że nie rozumie Biblii ???
Kardynał Ratzinger zdaje sobie sprawę że świat zbliża się do końca. Że narasta zagrożenie.
To ja się zapytam: Czy taki Kardynał Ratzinger, Przewodniczący Kongregacji Wiary Nauki, przyznaje się że Kościół źle odczytał słowo Boże zawarte w Pismie Świętym, to czy jest On godny zaufania ? Czy On może nas prowadzić do zbawienia? Do życia wiecznego ? Mnie taki Kościół nie jest potrzebny. Ja wierzę w Boga, ale chroń mnie Panie Boże przed takim Kościołem.

Wiele osób które ma powierzchowną wiedzę i słabą wiarę te słowa mogą boleć, ale taka jest prawda."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert kohne
 • Robert kohne
 • 07.12.2011 09:05

Do drugiego soboru był zwyczaj całowania wszystkich biskupów i księży. Zdjęto na drugim soborze wszystkim biskupom i księżom złote łańcuchy i krzyże, a dano im drewniane krzyże na sznurach. Papież Jan XXIII kazał im pozdejmować. A dzisiaj jak na piersiach to u nich wygląda ?!
A spróbujmy powiedzieć do księdza – “proszę Pana”, Boga można nazywać “PAN”, a księdza to poniża.
Wcześniej zmienili imię Boga i wprowadzili PAN.
Chrystus powiedział że “jest jeden Ojciec w niebie, idę do Ciebie Ojcze Święty.” Zasługą reformacji stało się to że święci zostali “przeczesani”, ci którzy byli półbogami a nawet postaciami boskimi jakimi uczynił ich Kościół Katolicki, zostali usunięci.
Drugi sobór Watykański gruntownie usunął i przeczesał świętych na rzecz jedynego pośrednika Jezusa Chrystusa.
Ksiądz Skowronek podkreśla tak, że nawet żarliwy wyznawca kultu Marii jakim był Pius XII, nigdy nie postulował by z Marii uczynić pośrednika, ale ostatni Papież Jan Paweł II, produkował świętych na potęgę, a z Marii uczynił główny kult boski i uczynił z niej jedynego pośrednika.
Dalej podkreśla Ksiądz Skowronek, że tytuł “odkupiciel i pośrednik”, w pełnym sensie przysługuje jedynie Jezusowi Chrystusowi. I list do Tymoteusza 2:5 “Jeden jest Bóg i jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus, który wydał siebie samego za okup dla wielu.” I nie ma innych pośredników ! Ani Matka Boska Częstochowska, ani Papież, ani wszyscy święci nie są pośrednikami.
Zapytałem sie kiedyś księdza, wykształconego, biblisty, misjonarza. I pytam Go “skoro Pismo Święte nie przypisuje roli pośrednika Marii, to dlaczego Kościół wbrew woli Boga to zrobił, a On na to że gdyby nie było kultu Maryjnego to Kościoły były by ****, kult ten został stworzony został dla kobiet. Bo Bóg Ojciec i Chrystus to surowi sędziowie ziemi a wobec czego schronienia należy szukać u Marii.” Magiczne wytłumaczenie !!!
W uroczystości Pontyfikatu Jubileuszu Papieża Jana Pawła II, tak zwane “święto głowy”w dniu 18 października. Papież tak powiedział :”Nowy Izrael Boży, to Kościół Katolicki”
No to ja się pytam : No a Ewangelicki to dlaczego gorszy ? A co z Prawosławnym ?
Chyba ponad 20 % ludzi zna ewangelie na świecie.
Dalej Jan Paweł II powiedział tak :”Rzym stolica Watykanu ma być stolicą świata, za jeden rok i kilka miesięcy, nawet datę wyznaczono”
Cóż za brak pokory !!!
A to dlaczego nie, a stolicą Żydów, stolicą Islamu, lub stolicą Buddyzmu ?
Papież chce być absolutnym władcą świata !!!
Dalej powiedział tak : “Los Polski i swój zawierza Jasno Górskiej “Królowej Nieba” !!!
A gdzie to jest napisane w Piśmie Świętym ? Przecież Maria nie jest pośrednikiem tylko Chrystus !
Biskup Głódź poszedł też jeszcze dalej, bo zaprosił Jezusa do koszar wojskowych !
“Bramy koszar są dla Ciebie Panie Jezusie otwarte”
A co na wojnę Go zaprosił do Serbii w ramach ONZ ? Chrystus nie chce słyszeć o wojnie !
Nie angażuje się ani po stronie katolików, ani protestantów, którzy z sobą walczą na przykład w Irlandii. Jest tam walka religijna i księża jak i po jednej stronie, tak i po drugiej proszą Boga o błogosławieństwo dla swoich armii.
Jezus powiedział kto mieczem wojuje od miecza ginie, albo przekujcie symboliczne miecze na lemisze.
Kiedyś Jan Paweł II był na żwirowisku w Oświęcimiu i poświęcił tam duży jeden krzyż i powiedział “Brońcie Krzyża bo to imię Boże”. I znów bluźnierstwo bo to wcale nie jest imię Boże !
Na zakończenie podam dwie definicje religii:
pierwsza :
Powołuje się na Gordano Bruno, który był spalony przez Kościół, był kapłanem, wykładał na Uniwersytetach Katolickich, wykształcił wielu, wielu księży.
Przed spaleniem powiedział tak “Religia Katolicka to dziedzina bzdury, świętej niewiedzy i błogosławionej osłowatości.”
druga definicja:
Religia prawdziwa to niezakłamana pobożność, która od

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert kohne
 • Robert kohne
 • 07.12.2011 09:04

Kardynał Ratzinger w swojej książce próbuje odpowiedzieć na takie pytanie. Co Kościół zdoła ocalić z tej tradycji ? W ogóle przedstawia bardzo anemiczny stan Kościoła, a zdaje mi się że księża nie znają takiej oceny i nie wiedzą że Kościół chyli się ku upadkowi.
A Kardynał Ratzinger, który był przewodniczącym Kongregacji Wiary, dobrze się w tym orientował i nawet sądził że sakramenty zostaną uratowane.
A ja myślę że nawet te sakramenty nie zostaną uratowane i Bóg zniszczy ten Kościół jak Sodomę i Gomorę. Chrystus powiedział do apostołów tak “idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody ucząc je przestrzegać wszystkiego co Ja wam przykazałem” - CO JA WAM PRZYKAZAŁEM !
Kościół tego przestrzega ? Nauki świętego Augustyna, głównego ideologa Kościoła, Tomasza z Akwinu, dogmaty o nieomylności, katechizm ważniejszy od biblii, encykliki za które Papieżowi klaszczą, uznają różne kierunki filozoficzne, a słowo Boże w kąt !
A kult obrazów !
Książka Kardynała Ratzingera “Sól Ziemi” ujawnia ża Kościół w przeszłości, w średniowieczu prowadził Domy Publiczne, podaję stronę 85, żeby ktoś nie powiedział że ja wymyślam.
Więc Kościół prowadził burdele. Zajmował sie tym. A dlaczego to robił ? Kardynał Ratzinger wyjaśnia powołując sie przy tym na modnego Augustyna, że “Człowiek jest taki jaki jest. Lepiej żeby nadano tej swerze życia uporządkowane formy.” Czy to nie szokujące ?
Jeżeli Kościół zajmował się prowadzeniem domów publicznych, inkwizycją, wojnami, to stawiam pytanie.
Czy miał czas i chęć na ewangelizację ? Przyjemniejszym zajęciem było prowadzenie domów publicznych, polityką i wojnami, niż ewangelizacją.
A oto inne bluźnierstwa jakich dopuszcza sie Kościół.
Ksiądz Profesor Alfąs Skowronek z Akademii Teologicznej w swojej książce “Odkrywanie Jedności”, na stronie 158 podaje, powołując sie na tekst Kardynała Ratzingera “Przewodniczący Kongregacji Wiary (dawne Oficjum, które prowadziło inkwizycję) cytuje tekst który brzmi tak Przedkładano dawniej przechodzącym na Katolicyzm tekst wyznania wiary który brzmiał : “Wyznajemy że najświętszego papieża wszyscy winni czcić czcią boską, większym przyklęknięciem niż należnemu samemu Chrystusowi” - Czy to niesamowite bluźnierstwo ?!!!
“Wyznajemy że Rzymski Papież posiada władzę wprowadzenia zmian w Piśmie Świętym wedle swojej woli, może je rozszerzać i redukować;, a szczyt odstępstwa nastąpił za pontyfikatu Piusa IX, gdyż zwracano sie do niego słowami jak do Ducha Świętego “Ojcze ubogich, dawco darów, serc światłości, ześlij na nas z nieba promień Twego światła, albowiem jeżeli Papież myśli Bóg jest tym który w nim myśli.”
Pismo Święte którego spisanie zakończono 1900 lat temu, i do dzisiaj jest aktualne kończy się słowami “Jeżeli ktoś doda coś do tej księgi, albo umie coś ze słów tej księgi to Bóg dołoży mu z plag które są w tej księdze, albo ujmie mu z jego działu życia.”
A czy dzisiaj jest inaczej ?
Papież nie liczy się ze słowami Bożymi, zmienia Pismo Święte jak chce. Ustanawia pośredników sam. Unieważnia słowa Boże.
Nie dziwie sie że profesor Teologii Katolickiej Hans Herman nazywa Papieża “świętym głupcem”.
Jest książka “Jan Paweł II złapany za słowo” Księdza Profesora Teologii Katolickiej.
Gdzie ujawnia obłudę Kośoła i manipulowanie słowem Bożym.
Ksiądz Profesor Alfąs Skowronek z Akademii Teologicznej w swojej książce “Odkrywanie Jedności”, dalej pisze, w której stawia następujące pytanie. Czy nie powinniśmy zrezygnować z niebiblijnych tytułów honorowych, które przysługują samemu Bogu ? Na przykład “ojciec święty”, “jego świątobliwość”, “eminencje”itp. A klękanie przed Papieżem ? Przed Jezusem i apostołami nikt nie klękał. A całowanie po rękach ? Chrystusa tylko Judasz pocałował.
Chrystus umył nogi apostołom by dać im wzór pokory, a Papieżowi parodie mycia i całowania nóg , a Jezus tak nie robił.
Do drugiego sob

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert kohne
 • Robert kohne
 • 07.12.2011 09:03

Oto co oni sami napisali o kościele.
W książce “Sól Ziemi” kardynała Josepha Ratzingera, to jest obecnego Papieża, gdzie On sam napisał całą historię Kościoła Katolickiego, na Str. 159 pisze iż pierwsze w dziejach Kościoła zebranie które nazwano soborem, odbyło się w 1325 roku i nazwano Soborem Nicejskim. Zebranie to zorganizował i przewodniczył sam cesarz Rzymski Konstantyn.
To on założył Kościół Rzymsko-Katolicki, powszechny, na terytorium całego imperium rzymskiego.
Na zebranie przyjechali przedstawiciele chrześcijan z Antiochii, Aleksandrii, Rzymu.
Konstantyn narzucił prymat Kościoła Rzymu nad pozostałymi. Tak powstał Kościół Rzymsko-Katolicki w IV wieku. Od tego czasu są wybierani Papieże, bo przed Konstantynem nie było żadnego Papieża. Piotr nigdy nie był w Rzymie.
Między apostołami dokonano podziału terenu jeśli chodzi o ewangelizację, List do Galatów 2: 8,9 gdzie napisano że Piotr idzie głosić ewangelię do żydów, do obrzezanych, do Antiochii i do Babilonu. Stamtąd pisze i podpisuje swój pierwszy list.
Kościół próbuje przekonać wiernych tak zwaną tradycją, którą dziś także się “mydli” wiernym oczy. Legendami, kłamstwem że Piotr był w Rzymie – on nigdy nie był w Rzymie !
Kościół chce żeby to było Stolicą Piotrową, dlatego to na siłę uzasadnia, więc ludzie niedouczeni i ciemni są niedoinformowani i nie wiedzą. Zresztą Kościół woli żeby lud był ciemny, i niedoinformowany, wtedy łatwiej takim ludem mamić i kierować.
Cesarz Konstantyn wprowadził w tym czasie niedzielę, jako dzień wolny i świąteczny, a Kościół przyjął to bo musiał przyjąć.
A święta bożego narodzenia ? Podobna sprawa. Kościół przejął święto pogańskie tak zwane “saturnalia słońca”, i nazwał “bożym narodzeniem”. Przecież Chrystus ani nie narodził się w grudniu, ani w tym wieku. Na takim fałszu zbudowany jest Kościół Katolicki, na kłamstwie, na legendach, na tradycjach które rozmijają się z prawdą.
Kościół tworzy ciągle swoją historię, powołując się a to na świętego Augustyna, jeszcze bardziej nawet niż na Chrystusa, a to na Tomasza z Akwinu, a to na katechizm, encykliki.
A przecież Chrystus od dawna powiedział w I liście do Koryntian 2:5 “Aby wiara wasza nie opierała się na naukach ludzkich, lecz na mocy Bożej.”
A i o tradycji napisano w Ewangelii Mateusza, to co Jezus faryzeuszom powiedział: “Wy przez waszą tradycję unieważniacie słowo Boże.”
W liście do Kolosan 2:8 powiedziano żeby wiara nie opierała się na filozofii, która taka modna jest w Kościele.
Czytałem kiedyś w prasie artykuł o tym jak byli wyświęcani alumini. I podano tam program edukacji, i informują że dwa lata taki przyszły ksiądz uczy się filozofii, tylko po to by potrafił odróżnić dobro od zła ! Co za bzdura ! Biblia wyraźnie to określa, i taki przyszły ksiądz powinien posługiwać sie Pismem Świętym, a nie potrzeba się uczyć filozofii by odróżniać dobro od zła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert kohne
 • Robert kohne
 • 07.12.2011 09:00

Jakiś czas temu mój znajomy (który przyjął chrzest w wieku 17tu lat, bo była to PRZEMYŚLANA decyzja) puścił mi zachowaną na komputerze audycję radiową w której słuchacz, (a właściwie mówca) zmiażdżył argumentami (popartymi wersetami biblijnymi, a także wersetami zawartymi w książce niejakiego Racingera "Sól ziemi") zgromadzonych w studio. Tak mistrzowskiego wytknięcia wielu przewinień kościoła katolickiego dawno nie byłem świadkiem.
W książce Jesefa Racingera (wtedy nie był jeszcze benim 16tym) sam autor napisał na stronie 85tej o tym, że kościół prowadził BURDELE
I tak przy okazji tego tematu, zacząłem szukać czegoś, co mógłbym tutaj "przynieść" na potwierdzenie, i znalazłem:

Wklejam dla ułatwienia całość napisaną przez @Pulsara, tekst ten jest diamentem pośród innych, mniej wartościowych lub bardziej, jak kto woli (link pod tekstem)

@Pulsar:
"Moje wywody zacznę od książki “BYŁEM KSIĘDZEM” gdzie autor o pseudonimie “ksiądz Jonasz”, pisze o fałszywym kulcie Marii, że Maria nie była wcale dziewicą, że miała dzieci z Józefem.
Biblia mówi że miała dzieci, potwierdza to Józef Flawiusz w swojej książce, że brat Chrystusa Jakub był nadzorcą gminy Jerozolimskiej, podlegał mu Piotr.
“Ksiądz Jonasz” pisze dalej o homoseksualizmie, a to żadna tajemnica, prasa ostatnio podała że w Stanach Zjednoczonych że połowa księży to homoseksualiści, i że Watykan zapłacił miliony dolarów odszkodowań za wykorzystywane dzieci.
Pisał też o “świętej inkwizycji”, o torturach, i że tego się nie da ukryć bo wszyscy o tym wiedzą.
Kościół zgubił wskazania Jezusa o ubóstwie, o skromności, o pokorze. Są osoby co nie znają Pisma Świętego, gdyż są zaślepione całkowicie. A Pismo Święte właśnie mówi że “ślepi przewodnicy, ślepych będą prowadzić i oboje wpadną do dołu – w przepaść.”
Kościół zaniechał całkowicie głoszenia czystej ewangelii, bo dzisiejszych księży “Jonasz” porównuje do faryzeuszy i dobrze robi gdyż porównuje ich do tych kapłanów z I wieku, które Chrystus nazywa “plemię żmijowe”.
A dzisiejsze nakazy Kościelne co mają wspólnego z Pismem Świętym ?
Kościół buduje potężną instytucję materialną która niema nic wspólnego z Królestwem Bożym, która oparta jest na bezwzględnym posłuszeństwie, władzy absolutnej z Papieżem włącznie.
Ten nieomylny Kościół skazany jest na szybki upadek. Władca na ziemi Papież ma władzę boga.
Kościół zajmuje się polityką, nie zajmuje się ewangelizacją, zajmuje się organizowaniem masówek , apelów, różnych akcji, rocznic.
Celibat – w Piśmie Świętym, w liście do Tymoteusza napisano że “Biskup ma być mężem jednej żony, trzeźwy, umiarkowany.”, oraz w I liście do Tymoteusza 4: 1-3 “Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. Stanie się to przez takich którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, nakazują powstrzymywania się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.”

Jeżeli autor książki “Jonasz”, był chory psychicznie, to ja się pytam, odpuszczał grzechy, spowiadał. Czy to ma skutek ? Czy powinny te osoby iść do poprawki ? A rozdawał komunię, i to poważniejsza sprawa. Czy Chrystus przychodził takiemu psychicznie choremu człowiekowi i
bezwzględnie był posłuszny i co wcielał się i zmieniał swoje ciało ?
A czy Księży homoseksualistów, których i nie brakuje u nas, też przychodzi Chrystus w komunii i przemienia się i oni rozdają to ?
W książce “Sól Ziemi” kardynała Josepha Ratzingera, (który jest teraz Papieżem i przyjął imię Benedykt 16), ukazała się ta książka na rynku Polskim, oraz książka “Odkrywanie Jedności” Księdza Profesora Alfąsa Skowronka z Akademii Teologicznej, których nie można posądzić iż są chorzy psychicznie.
Oto co oni sami napisali o ko

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
 • Ona
 • 04.04.2011 18:43

To prawda. Zarówno święta bożonarodzeniowe jak i Wielkanocne mają pochodzenie pogańskie. I podczas gdy jedno miało nawiązywać do upamiętnienia urodzin Pana Jezusa a drugie do upamiętnienia znaczenia jego męczeńskiej śmierci, oba kojarzą się przede wszystkim z pogańskimi symbolami, handlem i zabawą na całego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
on
 • on
 • 02.01.2011 23:43

zamiast czytac te bzdury przeczytajcie dostepna za darmo w necie ksiazke "na skale czy na piasku" x. Siemieniewskiego i pamietajcie, że tylko wiara Katolicka jest prawdziwa i pochodzi od Boga

Komentarz został ukrytyrozwiń

cos wam powiem drodzy czytelnicy historia bardzo mnie ciekawi zobaczcie czy wedlug bibli liczy sie dzien narodzin czy raczej to co reprezentowal soba dany czlowiek ? Jezus prosil by obchodzic pamiatke jego smierci /to czyncie na pamiatke mojej smierci / zauwazmy ze teraz jest potezna osoba w niebie jako krol niektorzy o tym zapominaja i traktuja go jako bezradne dzidzius a ON jest przedstawicielem Krolestwa Bozego aniol gabriel powiedzial mari ze to co pocznie bedzie nazwane swietym najwyzszego ta najbardziej wyrozniona postac za oddanie zycia nie zyczy sobie aby go czczono lub oddawano poklony w sposob uwlaczajacy jego stanowiska i rangi jaka zajmuje jest to archaniol dowodca wojsk anielskich reprezentant i rzecznik Bozy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.