Facebook Google+ Twitter

Pogłębia się kryzys polityczny w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-13 10:05

Lider opozycji i były premier Nawaz Sharif zapowiedział dalsze wsparcie dla „długiego marszu" prawników, domagających się przywrócenia na stanowiska sędziów, usuniętych podczas wojskowych rządów byłego prezydenta generała Perveza Musharrafa.

Nawaz Sharif zapowiedział, że „długi marsz" może zostać odwołany jedynie w przypadku przywrócenia usuniętych sędziów na stanowiska. Komentatorzy dodają, że dla Sharifa jest istotne także zakończenie rządów centralnych w prowincji Pendżab, w której - zgodnie z wynikiem ostatnich wyborów - władzę sprawowała jeszcze do niedawna jego partia. Sharif chce także, by komisja wyborcza zezwoliła mu na kandydowanie w wyborach. Do tej pory były premier nie mógł starać się o elekcję, ponieważ uniemożliwiały to toczące się przeciw niemu śledztwa.

Kryzysowa sytuacja polityczna w Pakistanie, która prowadzi zdaniem obserwatorów do dalszej destabilizacji kraju, budzi poważne zaniepokojenie na świecie. Pakistan jest bowiem ważnym sojusznikiem państw zachodnich w wojnie z terrorem. Wewnętrzne wstrząsy w tym kraju mogą tę współpracę utrudnić. Rozmowy z władzami Pakistanu na temat wyjścia z obecnego kryzysu prowadzili już przedstawiciele administracji amerykańskiej i brytyjskiej. Także władze Indii wyraziły obawę, że kryzys polityczny w Pakistanie może wpłynąć negatywnie na zwalczanie ośrodków terrorystycznych w tym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.