Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25288 miejsce

Pogoda na kwiecień. Wiosna nadejdzie dopiero w połowie miesiąca

Nawet Ci, którzy lubią zimę mają już jej dość i z utęsknieniem wyglądają wiosny. Okazuje się, że na jej przyjście przyjdzie nam jeszcze poczekać. Prawdziwie wiosennie zrobi się dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. / Fot. Martin Hirtreiter, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Narzisse.jpg Polacy mają już dość zimy. Marcowa aura jest prawdziwie zimowa i nic nie zapowiada zmiany. Brak słońca obniża nasze samopoczucie i sprawia, że niecierpliwimy się tym, że zima trwa nadal. Okazuje się, że wiośnie się nie spieszy i zawita do nas dopiero w połowie kwietnia.

Zgodnie z przysłowiem "kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata", kwiecień to kapryśny miesiąc, który charakteryzuje duża zmienność mas powietrza napływających nad Europę Środkową. Ze wstępnych prognoz pogody wynika, że średnie temperatury w kwietniu nie przekroczą 10 st. C. Synoptycy spodziewają się 6 st. C w Suwałkach, 8 st. C w Warszawie i 9 st. C w Tarnowie.

"Pierwsza połowa miesiąca, mam tu na myśli okres do 10-15 kwietnia, zapowiada się chłodno. Natomiast w drugiej części miesiąca są szanse na to, że będzie ciepło. I to wyraźnie cieplej niż zwykle" - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek z TVN Meteo. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieję, że niebawem na pewno zrobi się cieplej. Trzeba tylko cierpliwie poczekać. A już w najbliższy czwartek na W24.pl prognoza pogody na Wielkanoc.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Można powiedzieć tak Zima tej wiosny jest wyjątkowo mroźna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.