Facebook Google+ Twitter

Pogoda na majówkę. Będzie chłodniej i popada

Przed nami długi weekend majowy. Rozczarowani mogą być wszyscy, którzy planują go spędzić na świeżym powietrzu. Nie będzie on tak ciepły, jak wcześniej przypuszczali synoptycy.

W niedzielę słońcem będą mogli się cieszyć mieszkańcy zachodniej części kraju. / Fot. Creative Commons 3.o http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:CirrusField-color.jpg&filetimestamp=20071102014359 W piątek zachmurzenie zacznie się powiększać. Możliwe przelotne opady deszczu. Od Podlasia i Lubelszczyzny przez centrum po Wielkopolskę i Pomorze Zachodnie przejść mogą burze. Tego dnia będzie jeszcze ciepło. Najchłodniej będzie nad Zatoką Gdańską. Tam słupki rtęci zatrzymają się na 18 stopniach. Jak podaje TVN Meteo, cieplej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

W sobotę pogoda niewiele się zmieni. Na południu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Możliwe także burze. Nad pozostałą częścią kraju będzie pogodnie. Termometry wskażą od 15 stopni nad morzem do 22 stopni na Podkarpaciu.

W niedzielę słońcem będą mogli się cieszyć mieszkańcy zachodniej części kraju. Nad pozostałą częścią Polski duże zachmurzenie, możliwe opady deszczu, a na Podkarpaciu burze. Niestety, będzie znacznie chłodniej. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - 13 stopni, najcieplej na Podkarpaciu - 19. Poniedziałek będzie pogodnym dniem wyłącznie dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski. / Fot. Robert Jacek Tomczak, Creatice Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Cumulus_01.jpg&filetimestamp=20050401165400

Poniedziałek będzie pogodnym dniem wyłącznie dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski. Resztę kraju szczelnie zakryją chmury. Spodziewać się możemy także opadów deszczu. Słupki rtęci wskażą 10 stopni na Podlasiu do 17 w Małopolsce.

Ostatni dzień majówki nie zapowiada się pogodniej. Będzie pochmurno i deszczowo. Niestety, będzie także chłodniej - od 9 st. na Suwalszczyźnie do 16 st. na Podkarpaciu.

Temperatura znów podskoczy dopiero w przyszły weekend.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.