Facebook Google+ Twitter

Pogoda na miłość

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-14 12:52

Czy pogoda taka jak dziś: deszcz, przenikliwy wiatr, chlapa na ulicach może obudzić w nas pozytywne emocje?

Utarło się, że tylko słońce i ciepła temperatura sprzyjają miłości, przyjaźni i pożądanym uczuciom. Czy tak jest rzeczywiście? Przecież nawet jak jest przyjemnie za oknem ludzie się kłócą, obrażają. Niektórzy się wręcz nienawidzą. Nawet jak jest ciepło i słonecznie, Janusz Palikot pała negatywnymi uczuciami w stosunku do prezydenta Kaczyńskiego. A Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski? Czy gdyby teraz zaświeciło wiosenne słońce, a z gałęzi drzew strzeliły jasno zielone pąki, obaj politycy pokochaliby się polityczną miłością. Przecież bez względu na pogodę obu tak wiele różni.

Kochać tak samo jak nienawidzić, nie jest łatwo. Niektórym ludziom jest wręcz łatwiej nienawidzić niż kochać. Ale bilans zysków i strat (w miłości - nie ma) wychodzi zawsze na plus wtedy, gdy kochamy, a nie wtedy gdy jesteśmy „obdarzeni” uczuciem przeciwnym. Miłość w 99 proc. przypadków jest dla nas dobrem samym w sobie. Nawet wtedy, gdy osoba, którą darzymy uczuciem, nie zdaje sobie z tego sprawy. Kochać bezinteresownie to jest coś!

Oczywiście nie jest łatwo kochać kogoś, komu nie możemy - a może częściej nie potrafimy - wyznać swoich uczuć. Kochać wbrew całemu światu. Nie jest łatwo lubić, gdy wszyscy patrzą na nas krzywo. Nie jest łatwo… Ale kto powiedział, że musi być łatwo.

Moim zdaniem miłości, przyjaźni (także tej politycznej) i uczuciowej odwadze sprzyjają ludzie i ludzkie emocje. Pozytywne emocje. Gdy spotkamy na swojej drodze człowieka, którego aura obudzi
w nas to "coś". Coś, co polubimy, pokochamy. Co będzie dla nas wartościowym elementem naszego życia. To wtedy bez względu na pogodę za oknem naszej codzienności, zbudzą się te ważne dla nas - pozytywne emocje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.