Facebook Google+ Twitter

Pogoda na piątek: pochmurno i deszczowo

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-29 19:58

Dzisiaj w nocy oraz w piątek Polska będzie pod wpływem niżu, z ośrodkiem nad południową Skandynawią. Nad południową i centralną część kraju z południowego zachodu i południa będzie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Mapa synoptyczna / Fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Opady deszczu, głównie na Dolnym Śląsku oraz lokalnie na Górnym Śląsku, na południu Wielkopolski i w centrum. Okresowo na Śląsku opady o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Temperatura minimalna od 11 stopni Celsjusza lokalnie na północnym wschodzie, do 15 stopni Celsjusza na południu. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, w części wschodniej kraju z kierunków południowych, na zachodzie zachodni.

W dzień przeważać będzie zachmurzenie całkowite i duże, z opadami deszczu, tylko na krańcach wschodnich oraz na północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże i tam nie powinno padać. Lokalnie, głównie w centrum, opady okresowo umiarkowane i silne. Na południu kraju możliwe burze.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 do 24 stopni Celsjusza, cieplej na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich - od 25 stopni do 28 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby, okresami umiarkowany, w części wschodniej przeważnie z kierunków południowych, w zachodniej z kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr okresowo dość silny i porywisty, osiągający w porywach do 60 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Dla województwa dolnośląskiego prognozuje się intensywne opady deszczu. W drugiej połowie nocy z czwartku na piątek i w dzień przewiduje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.