Facebook Google+ Twitter

Pogoda pomoże w biciu rekordów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-08 22:33

Upał i duża wilgotność powietrza panujące w Pekinie mogą poprawić wyniki niektórych Olimpijczyków. Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy, którzy badali sprawność swoich zawodników.

Według obserwacji uczonych sportowcy z krajów o dość chłodnych klimatach zwykle słabo radzą sobie, gdy rozgrywki sportowe odbywają się w upalne dni. Zwykle trenerzy podają im napoje i starają się zapewnić klimatyzację, by nie przemęczać niepotrzebnie ich organizmów. Tymczasem eksperci z uniwersytetu Nottingham Trent stwierdzili, że niektórzy brytyjscy zawodnicy mogą mieć lepsze osiągi - właśnie dzięki wysokim temperaturom. Chodzi tutaj głównie o drużynę hokeja na trawie. Jest to dyscyplina, która wymaga dużego skupienia i dobrej oceny sytuacji na boisku - zauważają badacze.

Badania dowiodły, że przy wysokich temperaturach hokeiści podejmują decyzje szybciej i sprawniej. Dzięki temu ich szanse na olimpiadzie nieoczekiwanie wzrosły. Inni zawodnicy będą jednak negatywnie odczuwać pogodę panującą w Pekinie, podkreślają badacze. Przewiduje się, że w najbliższych dniach temperatury sięgną tam nawet 34 stopni, a wilgotność 90 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.