Facebook Google+ Twitter

Pogoda w Anglii zmienną jest

Angielska pogoda jest chyba bardziej zmienna od kobiety. Kiedy pada deszcz, to prawie pewne, że niedługo wyjdzie słońce, a kiedy wyjdzie słońce, to wiadomo, że zaraz spadnie deszcz.

Zresztą co to za słońce! Blade chuchro, grzejące tyle co poranny księżyc... Jeśli ktoś wybiera się do Wielkiej Brytanii, to niech zostawi w domu okulary przeciwsłoneczne i niech koniecznie weźmie ze sobą parasol.

Od kiedy jestem na Wyspach, nie pamiętam żebym mógł przez dłuższą chwilą raczyć się widokiem błękitnego nieba, jakie pamiętam z Polski. To dlatego Anglicy (i Angielki) są tacy bladzi! I ja pomału widzę w lustrze, że blaknę na twarzy...

Pamiętam jak po kilku listopadowych dniach deszczów i psiej pogody, nagle słoneczko łaskawie wyjrzało zza - jak by powiedział poeta - posuwistych chmur. To był szok! Idąc ulicą czułem się jak więzień wypuszczony po sześciu miesiącach z ciemnego karceru. Słońce oślepiało mnie i zamiast dawać energię i optymizm, odbierało mi je. Na szczęście zaraz chmurki przyszły mi z pomocą i pomału mój organizm zaczął wracać do normy.

W Anglii nie ma czegoś takiego jak złota jesień. Może dlatego, że nie ma tu tak wiele drzew jak w Polsce, a te które są, to przeważnie jakieś wiecznie zielone sztuki nie zrzucające na zimę kolorowych liści. Angielska jesień nie jest złota - jest raczej ołowiana. Szara, bura, jak te kotki z dziecięcej piosenki. I naprawdę kiedy widzi się te smutne padu-padu sączące się z nieba niemal nieustannie - z przerwami na błysk bladego słońca, ciężko o wewnętrzną radość.

Zima też miała być taka, jednak w grudniu ostro sypał śnieg i mieliśmy prawdziwe polskie śnieżne święta, z mrozem, z pługami na drogach, z bałwanami przy domach. Teraz już wszystko stopniało i nawet deszcz przestał padać. Może ta pogodowa posucha to zwiastun nadchodzącej wiosny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Proszę bardzo:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zajrzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dobrze być w Polsce:) +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.