Facebook Google+ Twitter

Pogoda w olimpijskim Pekinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 08:27

Deszczowa niedziela i silne burze z piorunami, które w nocy szalały nad chińską stolicą, oczyściły miasto z utrzymującego się wcześniej nad nim smogu.

Po upalnych dniach z dużą wilgotnością powietrza, synoptycy zapowiadają lekkie ochłodzenie, co w pekińskich warunkach oznacza, że temperatura powietrza nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza.

To szczególnie dobra informacja dla tenisistów, a także pozostałych olimpijczyków, którym o medale rywalizować przyjdzie pod gołym niebem. Agencja prasowa Xinhua w oficjalnym komunikacie uspokaja, że kolejne duże opady deszczu w Pekinie spodziewane są dopiero w następny poniedziałek.

W tym tygodniu, maksymalna temperatura osiągnie 32 stopnie Celsjusza, a dzięki padającym przez ponad dobę deszczom, w tym tygodniu z krajobrazu stolicy Chin na dobre zniknąć ma smog.

Sobotnie upały w szczególności dały się we znaki kolarzom. Część z nich - z powodu smogu i upału, zrezygnowała z udziału w sobotnich zawodach. Czarne maski ochronne noszą w Pekinie cykliści ze Stanów Zjednoczonych. Zakrywające szczelnie ponad połowę twarzy maski budzą spore kontrowersje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.