Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18855 miejsce

POGOŃ CUP 2015. Zobaczcie, jak zakończył się turniej

Zacięta walka w duchu fair play, świetna gra zespołowa i niesamowite emocje – tak można podsumować trzydniowy turniej piłkarski POGOŃ CUP 2015, który zakończył się 28 czerwca br. na Stadionie Pogoń w Rudzie Śląskiej.

Turniej został zorganizowany po raz drugi w tym roku przez Miejski Klub Sportowy „Pogoń Ruda Śląska”. Łącznie w rozgrywkach wzięły udział 24 drużyny piłkarskich młodzików z województwa śląskiego. 20 czerwca oglądaliśmy rozgrywki pomiędzy piłkarzami z rocznika 2005. 27 czerwca na murawie spotkały się najmłodsze drużyny z rocznika 2008 i młodsi. 28 czerwca rywalizowały między sobą grupy z rocznika 2006 i młodsi oraz z rocznika 2002 i młodsi. Piłkarskich emocji z pewnością nie brakowało - to jedyne, co można powiedzieć o tym spotkaniu.

W rocznikach 2002 i 2005 rozegrano mecze o miejsca. W młodszych grupach rozgrywki odbywały się bez klasyfikacji.
Rocznik 2002 i młodsi kończył trzydniowe zmagania młodych piłkarzy na murawie. Walka była zacięta i bardzo wyrównana. Pięć drużyn walczyło o miejsca na podium. Ostatecznie zwycięzcą turnieju Pogoń Cup 2015 została drużyna gospodarzy MKS „Pogoń Ruda Śląska”, która wygrała wszystkie mecze w grupie. Drugie miejsce przypadło piłkarzom UKS Lisek Milówka, na trzecim znalazła się drużyna SRS „Gwiazda” z Rudy Śląskiej.

Najlepszym bramkarzem został Kamil Mocha zawodnik MKS Pogoń, który w całym turnieju nie obronił tylko jednej bramki. Najlepszym strzelcem został Mike Bober zawodnik UKS Lisek Milówka. Najlepszym zawodnikiem został zaś Mateusz Żymła z SRS „Gwiazda” Ruda Śląska.

Gośćmi specjalnymi podczas ostatniego turnieju były posłanka Danuta Pietraszewska oraz Danuta Rossa Dyrektor Wydziału Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Każdy z zawodników został indywidualnie odznaczony przez Panią Danutę Pietraszewską oraz Adama Markiefkę Prezesa MKS Pogoń Ruda Śląska medalem oraz dyplomem. Zwycięskie drużyny otrzymały specjalnie ufundowane na ten cel przez panią poseł puchary.

Pogoń Cup to niezwykłe sportowe wydarzenie. Z pewnością gratulacje za pomysł i determinację w dążeniu do celu należą się również samym organizatorom. Jak sami podkreślają W Pogoń Cup chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Tutaj niezależnie od tego, czy ktoś stoi na podium, czy nie jest po prostu zwycięzcą. Sport kształtuje nie tylko charakter, uczy współpracy grupowej, lecz również kultury, szacunku wobec przeciwnika. To niezwykle istotne cechy, które z pewnością będą młodym ludziom przydatne w życiu dorosłym.

Pogoń Cup cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zawodników, trenerów i zawodników. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne sportowe wydarzenia, które zaproponuje nam MKS Pogoń Ruda Śląska”.

Wyniki POGOŃ CUP 2015 Rocznik 2002:
1. MKS „POGOŃ RUDA ŚLĄSKA”
2. UKS LISEK MILÓWKA
3. SRS „GWIAZDA” RUDA ŚLĄSKA
4. FOOTBALL ACADEMY JURAJSKA
5. MKS „POGOŃ RUDA ŚLĄSKA” II

POGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZMAGANIA DRUŻYN / Fot. Agnieszka Kominek / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 III MIEJSCE SRS GWIAZDA / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 II MIEJSCE UKS LISEK MILÓWKA / Fot. Agnieszka KominekPOGOŃ CUP 2015 - ROCZNIK 2002 ZWYCIĘZCY MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA / Fot. Agnieszka Kominek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.