Facebook Google+ Twitter

Pogoń Cup Ruda Śląska

W sobotę 20 czerwca na Stadionie Pogoni w Rudzie Śląskiej 12 drużyn z rocznika 2005 z województwa śląskiego rozpoczęło ostatni w tym sezonie turniej piłki nożnej POGOŃ CUP 2015 – prawdziwych sportowych emocji nie zabrakło …

Pogoń Cup rocznik 2005 / Fot. Agnieszka KominekFaza grupowa meczy rozpoczęła się punktualnie o 08:30. Oficjalnego otwarcia turnieju POGOŃ CUP 2015 (który odbywał się po raz drugi w tym sezonie na Stadionie Pogoni w Rudzie Śląskiej), dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Pan Michał Pierończyk. Dla miłośników footballu turniej, to nie lada gratka. Na murawie spotkało się 12 drużyn z województwa śląskiego: Strażak Mikołów, Polonia Łaziska, KS Slavia Ruda Śląska, MKS Zaborze (2 drużyny), UKS Szombierki, Football Academy Jurajska, UKS Bonito Katowice, Naprzód Lipiny, LKS Forteca Świerklany oraz 2 drużyny MKS „Pogoń Ruda Śląska”. Na murawie oraz trybunach czuć było prawdziwe piłkarskie emocje. Drużyny rywalizowały z sobą w meczach trwających po 18 minut każdy. Następnie odbywały się mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe. Organizatorem turnieju był Miejski Klub Sportowy „Pogoń Ruda Śląska”, który od 95 lat zajmuje się szkoleniem młodych adeptów piłki nożnej. W „Pogoni” swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Lucjan Brychczy oraz Marcin Baszczyński. „Pogoń Cup, to szczególne wydarzenie. Turniej, który łączy pokolenia – z jednej strony mamy młodych adeptów piłki nożnej, a z drugiej ich najwierniejszych kibiców – rodziny, takie jest główne założenie – Pogoń Cup. Rodzinne spędzanie wolnego czasu, wyzwalanie pozytywnych emocji w duchu walki FAIR PLAY, a także integracja piłkarskiego świata młodych osób, które rozpoczynają swoją sportową przygodę. Piłka nożna, to jeden z symboli narodowych, który wyzwala w nas zawsze wiele emocji, a my chcemy je wyzwalać przede wszystkim wśród młodych ludzi”- podkreślił Adam Markifka Prezes Zarządu MKS „Pogoń Ruda Śląska”.
Obserwując zmagania zarówno na murawie, jak i to co działo się na trybunach trzeba przyznać, że organizatorzy osiągnęli swój cel. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych – pogoda w czasie turnieju była wyjątkowo kapryśna – na murawie trwała zacięta walka. Na trybunach również nie brakowało gorącego dopingu ze strony rodziców do samego końca. Ostatecznie zwycięstwo przypadło LKS Fortecy Świerklany, który w meczu finałowym wygrał wynikiem 4:0 z MKS Zaborze. Trzecie miejsce zaś przypadło UKS Szombierki, który rywalizował z MKS „Pogoń Ruda Śląska” – tutaj jednak o wyniku przesądziły rzuty karne 3:1 dla UKS Szombierki.
Podczas trwania turnieju zawodnicy mierzyli również swoją siłę strzału w tzw. bramce radarowej. Najmocniejszym zawodnikiem okazał się Kacper Tetla z LKS Fortecy Świerklany. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Dominik Kaczmarczyk z MKS „Pogoń Ruda Śląska”, a bramkarzem turnieju został Adam Kupka z MKS Zaborze. Królem strzelców został Dawid Nowak, który podczas turnieju strzelił, aż 7 bramek.
W tym sezonie było to ostatnie turniejowe spotkanie rocznika 2005. Teraz zawodnicy udają się na zasłużony odpoczynek. W najbliższy weekend 27-28 czerwca na murawie Stadionu Pogoni podczas turnieju Pogoń Cup spotkają się roczniki 2008 i młodsi, 2006 i młodsi oraz 2002 i 2003.
Organizatorzy zapowiadają, że w kolejnym sezonie jeżeli tylko uda znaleźć się sponsorów planują kolejną edycję turnieju. „Mamy nadzieję, że Pogoń Cup wpisze się na stałe w kalendarz imprez sportowych organizowanych w naszym województwie, a w przyszłości stanie się imprezą na skalę ogólnopolską. Naszym zadaniem jest wpajanie młodym ludziom idei zdrowej rywalizacji, współdziałania w grupie, szacunku do innych. Takie spotkania są jak najbardziej potrzebne. Dajemy szansę poznania się nawzajem, wymiany doświadczeń. Sami możemy poobserwować jak wygląda trening w innych klubach. Dlatego dla nas organizatorów to również cenna lekcja” – jak podkreśla Adam Markiefka.

Wyniki POGOŃ CUP 2015 rocznik 2005:

1 LKS FORTECA ŚWIERKLANY
2 MKS ZABORZE
3 UKS SZOMBIERKI
4 MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA
5 KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA
6 NAPRZÓD LIPINY
7 MKS ZABORZE
8 UKS BONITO KATOWICE
9 POLONIA ŁAZISKA GÓRNE
10 MKS POGOŃ RUDA ŚLASKA
11 FOOTBALL ACADEMY JURAJSKA
12 STRAŻAK MIKOŁÓW

Pogoń Cup rocznik 2005 / Fot. Agnieszka Kominek Dawid Nowak z nr 10 - najlepszy strzelec turnieju / Fot. Agnieszka Kominek Pogoń Cup rocznik 2005 - rozgrywki / Fot. Agnieszka Kominek Pogoń Cup rocznik 2005 - rozgrywki / Fot. Agnieszka Kominek Pogoń Cup rocznik 2005 / Fot. Agnieszka Kominek Próba siły strzału - bramka radarowa / Fot. Agnieszka Kominek Najwierniejsi kibice turnieju :) / Fot. Agnieszka Kominek Pogoń Cup rocznik 2005 / Fot. Agnieszka Kominek Adam Kupka MKS Zaborze - bramkarz turnieju Pogoń Cup / Fot. Agnieszka Kominek Wręczenie nagród dla zawodników / Fot. Agnieszka Kominek Zwycięzcy Pogoń Cup 2015 z rocznika 2005 LKS Forteca Świerklany / Fot. Agnieszka Kominek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.