99425 miejsce

Pogoń Szczecin wygrała na inaugurację Ekstraklasy

W inaugurującym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin 4:0. Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu.

/ Fot. LeboszMecz rozpoczął się spokojnie, żadna z drużyn nie narzucała zbyt dużego tempa. Było dużo gry w środku, a mało groźnych sytuacji podbramkowych. Małą przewagę mieli gospodarze. Na szczęście z minuty na minutę kluby zaczęły się powoli rozkręcać, obserwowaliśmy szybszą grę i kilka ładnych akcji zakończonych strzałami z obu stron.

W dalszej części pierwszej połowy przewagę nadal utrzymywali piłkarze Pogoni, to oni dużo częściej atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dobra gra gospodarzy została wynagrodzona już w 35. minucie, gdy to Edi Andradina kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, a piłka wpadła do bramki, nie pozostawiając żadnych szans golkiperowi.

Po stracie gola goście ruszyli do odrabiania strat, jednak bardzo dobrze bronił Janukiewicz. A szczecinianie nadal grali swoje i co jakiś czas zagrażali bramce Gliwy. Po pierwszej połowie Pogoń wygrywa po fenomenalnej bramce Andradiny.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od wyrównanej gry. Jednak to goście z Lubina stwarzali sobie lepsze sytuacje do strzelenia bramki.
Poziom gry wyraźnie osłabł w porównaniu z pierwszą częścią spotkania.

W 64. minucie wszyscy kibice wpadli w ogromną euforię, a to dzięki kapitalnej indywidualnej akcji zakończonej golem Traore. Gdy jeszcze piłkarze Pawła Hapala nie obudzili się po stracie drugiej bramki, utracili już kolejną, autorstwa Bonina.

W 84. minucie mieliśmy już cztery do zera po golu Djousse. W ostatnich minutach nie działo się zbyt wiele i mecz zakończył się wynikiem cztery do zera dla gospodarzy. Możemy powiedzieć, że nasza liga została rozpoczęta bardzo dobrym spotkaniem i oby takich meczów było więcej.

Pogoń Szczecin 4:0 KGHM Zagłębię Lubin