Facebook Google+ Twitter

Pogoń za wydajnością

Gonitwa za wydajnością, czyli jak upodobnić się do kierowców F1 w pracy.

Podczas oglądania wyścigu Formuły 1 w Bahrajnie, naszła mnie refleksja, którą postanowiłem się podzielić. Walka kierowców o setne części sekund przypomina nieustanną walkę w świecie biznesu. O czas – jedyny zasób, który jest niezwykle ograniczony. Biznesmeni i profesjonaliści działają tak jak kierowcy tego najszybszego sportu świata. Nagrody są rozdawane tylko dla najlepszych - stąd ten wyścig jest tak zawzięty. Co się liczy w tym wyścigu?

Wiedza – z pewnością nasz wiek jest wiekiem wiedzy. To nie przypadek, że coraz więcej ludzi inwestuje w wiedzę. Ta daje solidne podstawy do zajęcia dobrego miejsca w wyścigu. To zasób, który może i powinien być rozwijany w sposób ciągły.

Jakość – osiągana poprzez kombinację wiedzy i umiejętności. Pozwala biznesmenowi i specjaliście na doskonalenie warsztatu pracy. Te dwa elementy są rozwijane przez wszystkich
w podobny sposób. Ciężko uzyskać tu znaczącą przewagę. Pozostaje trzecia cecha czyli:

Wydajność - Profesjonaliści osiągają ją za pomocą znanych metod – organizacja pracy, umiejętność wykonywania kilku elementów w tym samym czasie – multitasking. Wydajność w przeciwieństwie do pozostałych cech, jest ograniczona przez czas.

Jak pracują dzisiejsi biznesmeni? Wykorzystują kalendarze, organizery i sekretariat. Wydaje się, że docieramy, jak w Formule 1 do granic technicznych możliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.