Facebook Google+ Twitter

"Pogoria" straciła wszystkie maszty

Jeden z największych polskich żaglowców - "Pogoria", biorący udział w regatach Tall Ship Races, stracił we wtorek po południu wszystkie maszty wskutek silnego wiatru w drodze z Gdańska do Petersburga.

"Pogoria" po wypadku. Fot. http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Purjelaivakilpailuun+osallistuneet+merih%C3%A4d%C3%A4ss%C3%A4+Hangon+edustalla/1135247506878 / Fot. Helsingin SanomatDo wypadku doszło 10 mil od wybrzeży Finlandii. Przyczyną wypadku był wiatr wiejący z prędkością 10 m/s, który wytworzył fale o wysokości 2 metrów. Żaglowiec (korzystając z silników) dopłynął pod eskortą statków straży przybrzeżnej do portu Hanko w Finlandii.

Na żaglowcu znajdowało się 50 osób w wieku od 15-25 lat. Większość z nich żeglowała po raz pierwszy. Według informacji ratowników, nikomu z załogi nic się nie stało.

Na podstawie Helsingin Sanomat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Judyto, czy data publikacji artykułu nie mówi sama za siebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

we wtorek po południu? ten wtorek? toć słyszeliśmy, że Pogoria straciła swe żagle zaraz na początku lipca, znów mają pecha??

Komentarz został ukrytyrozwiń

10 m/s (36 km/h)? To jest taki wiatr, że "małe gałęzie się kołyszą". 10 Stopni w skali Beauforta (ok. 100 km/h) to by brzmiało bardziej przekonująco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na skutek silnego wiatru? Pływała już przy silniejszych, poza tym innym jachtom uczestniczacych w regatach nic się nie stało.

Słyszałem od osób z załogi sugestie, że powodem mogły być błędy, które się zakradły podczas ostatniego remontu w stoczni - np. źle wytrymowane olinowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.