Facebook Google+ Twitter

Pogorszył się stan Wojciecha Jaruzelskiego. Generał przeszedł udar

Pogorszył się stan gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego potwierdzili, że były I sekretarz KC PZPR i prezydent przeszedł udar.

 / Fot. By colasito77 [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonsPłk Grzegorz Kade potwierdził, że w niedzielę Wojciech Jaruzelski przeszedł udar i znajduje się na oddziale neurologicznym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Stan zdrowia Wojciecha Jaruzelskiego przed końcem tygodnia był dobry. Lekarze rozważali wypisanie byłego prezydenta ze szpitala. Przebywał w nim 2 tygodnie i poddano go zabiegowi urologicznemu oraz usunięto port naczyniowy stosowany w chemioterapii - informuje Gazeta.pl.

Lekarze mają podjąć dalsze decyzje w sprawie możliwych form leczenia Jaruzelskiego. W 2011 r. wykryto u niego chłoniaka. W ubiegłym roku był kilkakrotnie leczony w szpitalu.

Wojciech Jaruzelski urodził się w lipcu 1923 r. na Lubelszczyźnie. Pełnił między innymi funkcje I sekretarza KC PZPR, ministra obrony narodowej. 19 lipca 1989 r. został prezydentem. Zakończył rządy 22 grudnia 1990 r. 13 grudnia 1981 r. stojąc na czele Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wprowadził stan wojenny. W grudniu 1970 r. podczas wydarzeń na Wybrzeżu pełnił funkcję szefa resortu obrony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nadzorował w 1968 czystki z elementu narodowości Żydowskiej w Ludowym Wojsku Polskim. Czego Adam Michnik nie wiedzieć czemu , nie ma mu za złe .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.