Facebook Google+ Twitter

Pogotowie nie zabrało umierającej kobiety do szpitala

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-02 07:10

65-letnia Halina Goss zmarła w czwartek w nocy. Kilkanaście godzin wcześniej lekarz pogotowia, który przyjechał do chorej, stwierdził, że pacjentka nie kwalifikuje się do szpitala.

- Byłem przerażony i bezradny, bo mama była w fatalnym stanie - miała bardzo niskie ciśnienie, bardzo wysoki puls, nie mogła oddać moczu - mówi ze łzami w oczach Adam Goss, syn. - Pogotowie odjechało, a ja popędziłem do lekarza rejonowego. Wypisał mi skierowanie na badania. Wróciłem do domu, z mamą było coraz gorzej. Ponownie pojechałem na rejon i lekarz wezwał karetkę prywatnej firmy. Mamę przewieziono do szpitala im. Kopernika. Lekarz na oddziale powiedział, że stan jest ciężki i być może mama nie dożyje następnego dnia. Niestety nie mylił się.

W karcie ze szpitala Haliny Goss lekarze napisali, w jakim stanie trafiła do nich pacjentka: niewydolność nerek, niewydolność krążeniowo-oddechowa, niedokrwistość w przebiegu choroby, wstrząs, patologiczne złamania kości miednicy.
Co na to Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, której lekarz nie zabrał chorej do szpitala? - Przedwczoraj wpłynęła do nas skarga rodziny zmarłej - mówi Danuta Korcz, rzecznik prasowy. - Sprawa zostanie wyjaśniona.
Zdaniem lekarzy ze szpitala im. Kopernika, chora była w bardzo ciężkim stanie, ale gdyby trafiła na oddział wcześniej, udałoby się ją uratować.

- U pacjentki stwierdzono wstrząs spowodowany niewydolnością oddechowo-krążeniową - mówi Adrianna Sikora, rzecznik prasowy szpitala. - Gdyby pogotowie przywiozło ją do szpitala natychmiast, lekarze wyprowadziliby ją z tego. Problem w tym, że pierwsze objawy, do jakich rodzina wezwała karetkę, to bóle brzucha i wymioty. Niewykluczone więc, że lekarz pogotowia nie rozpoznał wstrząsu albo chora jeszcze w nim nie była...
(tj, mgr) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.