Facebook Google+ Twitter

Pogotowie przeciwpowodziowe na Dolnym Śląsku

Z godziny na godzinę zmienia się stan wód na Dolnym Śląsku. Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone na obszarze dziewięciu powiatów.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono o godz. 14:30 i dotyczy powiatów: oławskiego, wrocławskiego, trzebnickiego, średzkiego, wołowskiego, legnickiego, lubińskiego, głogowskiego i miasta Wrocław.

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowalniec po dzisiejszym posiedzeniu sztabu kryzysowego zapowiedział, że stan wód w najbliższym czasie będzie wzrastał. By zapobiec podtopieniu miejscowości położonych wzdłuż Odry, dziś w nocy zalany zostanie polder zalewowy Lipki-Oława.
W związku z zalaniem polderu konieczne jest przeprowadzenie ewakuacji mieszkańców dwóch wsi: Starego Otoku i Górnika.

Akcja przeprowadzana będzie dziś wieczorem w porozumieniu z władzami Oławy i służbami mundurowymi. Zalanie polderu Liki-Oława skutkować będzie pojawieniem się wody głębokości do 50 cm, na powierzchni 3 tysięcy hektarów.

W czwartek rano zalany zostanie drugi polder zalewowy Trestno Blizanowice. IMGW prognozuje, że pogoda na Dolnym Śląsku będzie się zmieniać. Intensywne opady przejdą, szczególnie w górnym odcinku Odry, w opady burzowe. Spowoduje to gwałtowny wzrost wody w wielu miejscach. Stan na rzece Odrze jest stale monitorowany przez odpowiednie służby. Prognozowane przejście fali kulminacyjnej na Odrze spodziewane jest w piątek, 21 maja w godzinach przedpołudniowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.