Facebook Google+ Twitter

Pogotowie strajkowe w Lotosie Paliwa

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-05-02 06:58

Część związkowców ze spółki Lotos Paliwa szykuje się do strajku. Chodzi o zmianę zasad funkcjonowania stacji benzynowych należących do Lotosu. Mają one przejść całkowicie w ręce ajentów, obecnie kierowników stacji.

Związkowcy boją się utraty kilkuset miejsc pracy. Trwają rozmowy z innymi centralami związkowymi działającymi w spółce w sprawie ich przyłączenia się do protestu.
- Na posiedzeniu zarządu związków zawodowych podjęto decyzję o ogłoszeniu pogotowia strajkowego w spółce Lotos Paliwa - mówi Zbigniew Wyka, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Obrony Pracowników Grupy Lotos SA. - Na razie nie skutkuje to żadnymi konsekwencjami dla klientów stacji benzynowych. Jest to przede wszystkim informacja skierowana do zarządu, że oczekujemy przystąpienia do rozmów i poważnego traktowania.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zanim doszło do rozmów ze związkowcami, szefowie grup zawodowych otrzymali propozycję wytypowania 20 firmowych stacji do przekazania w ajencję, a pozostałe funkcjonowałyby w strukturach spółki.

- Zapewne do czasu - likwidacja spółki Lotos Paliwa jest chyba przesądzona. Zamiast tego powstałaby komórka w Grupie Lotos nadzorująca ajencyjne stacje - spekulują pracownicy.
Zarząd spółki Lotos Paliwa rozesłał do pracowników list, w którym zapewnia, że wszystko jest w porządku.
- Wszyscy pracownicy zatrudnieni na stacjach paliw zachowają miejsca pracy podczas tej zmiany - zapewnia w liście Hanka Krzyżańska, prezes zarządu Lotosu Paliwa. - Wielkość zatrudnienia zostanie na podobnym poziomie i nie powinna ulegać większym wahaniom, a te które mogą się wydarzyć, będą miały charakter indywidualny, na zasadach identycznych z dotychczasowymi.
- Nie wiemy, czy traktować to jako dobry znak, czy jako groźbę - odpowiadają pracownicy.

ARKADIUSZ GANCARZ ROBERT KIEWLICZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.