70363 miejsce

Pogrom Łodzian w Sączu. Passa Sandecji trwa

W niedzielnym spotkaniu 10. kolejki pierwszej ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz rozbiła ŁKS Łódź aż 4:1.

Przywitanie obydwu zespołów / Fot. Fot: Remigiusz Szurek w24.plW ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Tomasza Hajty, a popularny bramkarz łodzian - Bogusław Wyparło usiadł na ławce. W drużynie gospodarzy w ostatniej chwili Mateusza Broźa zastąpił Skrzypek.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć górników, którzy zginęli w Rudzie Śląskiej.

Wydawać by się mogło, że beniaminek pierwszej ligi przestraszy się, a przynajmniej będzie czuł respekt przed siódmym zespołem ekstraklasy z ubiegłego sezonu. Nic podobnego, gdyż to właśnie Sandecja ruszyła do ataków od pierwszych minut spotkania. Często jednak brakowało precyzji, a już w 7. minucie doszło do groźnego zderzenie bramkarza ŁKS-u z zawodnikiem Sandecji. Ostrych starć było zresztą w tym meczu więcej, a sędzia momentami po prostu się gubił.

Wyjście drużyn na murawę / Fot. Fot: Remigiusz Szurek w24.plW 12. minucie, po strzale z dystansu, dobrze piłkę wybijał Skrzypiec, ale już chwilę później nie mógł zrobić nic. Z lewej strony znakomite podanie otrzymał Bania i pewnym strzałem zdobył gola dla gospodarzy. 1:0.

Sandecja przeważała i chciała pójść za ciosem. I to się jej udało. W 24. minucie gry Gawęcki, w polu karnym otrzymując wcześniej dobre podanie, znalazł się sam przed bramkarzem gości, spokojnie go minął i skierował piłkę do pustej bramki. 2:0.

W 28. minucie groźnie nad bramką strzelał inny piłkarz Sandecji - Zawadzki. W następnych minutach gospodarze chcąc nieco odetchnąć grali spokojnie, ale mądrze. ŁKS mocno przycisnął pod koniec połowy. Za pierwszym razem piłka po rzucie wolnym przeleciała między piłkarzami w polu karnym, a za chwilę, po rzucie rożnym, już opadając odbiła się od poprzeczki gospodarzy. Była to mocno kuriozalna sytuacja.