Pogrom na Camp Nou! Barca pewna awansu!

4:0 mówi samo za siebie. FC Barcelona pokazała kapitalny futbol, nie pozostawiając Bawarczykom złudzeń. Ataki gospodarzy były przeplatane... atakami gospodarzy. Tak potrafi grać tylko wielka Blaugrana.

Pierwsza połowa była zdominowana przez jeden zespół. FC Barcelona nie pozostawiła Bayernowi żadnych złudzeń. Już od pierwszych sekund Barca dała jasno do zrozumienia, że interesuje ich tylko wygrana i to jak najwyższa. Po składnej akcji całego zespołu, kiedy Bayern wydawał się być jeszcze w szatni, Messi, w 9. minucie, skierował piłkę do bramki Butta. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się pogromu, ale już trzy minuty później swoją formę zaprezentował Eto'o i mieliśmy 2:0.

Kolejna sytuacja to szarża Henry’ego na lewym skrzydle. Bramka nie padła, ale doszło do groźnego starcia Francuza z Buttem. Bramkarz Bayernu miał rozciętą twarz, więc nie obyło się bez interwencji lekarzy, ale wszystko dobrze się skończyło i zmiana nie była konieczna.

Katalończycy jednak nie zwalniali. W 38. minucie „Atomowa pchła”, jak mawia się na Messiego, pokazała kto jest najlepszym zawodnikiem na boisku, zdobywając swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu. Trzy bramki jednak Barcy niezadowoliły, a Henry postanowił dołożyć jedną od siebie. W 43. minucie była gwiazda Arsenalu Londyn zadaje ostateczny cios i goście muszą pogodzić się ze sromotną porażką.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Mimo iż w dalszym ciągu przebieg gry kontrolowała FC Barcelona, to wielkiego strzelania nie było. Barca wciąż atakowała bramkę Butta, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Choć po przerwie bramka nie padła, to Bayern nie pokazał praktycznie niczego ciekawego. Nie stracili już więcej bramek, ale daleko im było do poziomu katalońskiego giganta. Jedynym wyróżniającym się piłkarzem w niemieckiej drużynie był Franck Ribery, który nie był w stanie wygrać sam meczu, grając przeciwko takiemu zespołowi, jak Barca.

Gospodarzom wychodziło dziś wszystko. Pokazali kto dominuje w Europie i dali jasno do zrozumienia, że pokonanie ich w tym sezonie jest raczej niemożliwe.