Pogrom w Dortumundzie. Borussia zwycięża, Lewandowski strzela!

Borussia Dortmund pokonała 5:1 (2:0) VfL Wolfsburg w meczu 12. kolejki Bundesligi. Bardzo dobre spotkanie rozegrali w zespole mistrza Niemiec reprezentanci Polski: Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. "Lewy" zdobył gola i zaliczył asystę, Piszczek zaliczył dwie asysty.

Wynik w meczu z VfL Wolfsburg otworzył w 12. minucie Mario Goetze, wykorzystując podanie Shinjiego Kagawy. Drugiego gola, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, zdobył Kagawa po znakomitym podaniu od Lewandowskiego.

"Wilki" odpowiedziały kontaktową bramką, którą w 60. minucie zdobył Aleksander Hleb. Był to jednak jedyny zryw gości, których pogrążył później Sven Bender. Przy bramce Niemca asystował Łukasz Piszczek i Borussia prowadziła 3:1.

Pięć minut później kolejne trafienie w tym sezonie zaliczył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski wyszedł idealnie w tempo do prostopadłego podania Kagawy, i przerzucając piłkę nad bramkarzem, zdobył swojego ósmego gola w Bundeslidze w tym sezonie. Wynik meczu ustalił w 78. minucie Goetze, wykorzystując dokładne podanie Piszczka.

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 5:1 (2:0)
Bramki: Goetze 12', Kagawa 45', Bender 61', Lewandowski 66', Goetze 78' - Hleb 60'

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić (46' Santana), Hummels, Schmelzer - Bender, Leitner (71' Kehl) - Goetze, Kagawa, Grosskreutz - Lewandowski (74' Barrios).

VfL Wolfsburg:Benaglio - Salihamidzić, Kyrgiakos, Chris, Schaefer - Ochs (56' Joensson), Traesch, Josue - Polak (40' Hleb), Dejagah - Mandzukić.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.