Pogrom we Wrocławiu: Legia zniszczyła Śląsk 4:0!

Lider T-Mobile Ekstraklasy - Śląsk Wrocław uległ w niedzielę Legii Warszawa. Piłkarze ze stolicy swoją przewagę zaprezentowali już w pierwszej minucie. Mimo porażki Śląsk zachował pozycję lidera.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiSpotkanie Śląska Wrocław z Legią Warszawa określane było mianem meczu za sześć punktów. Na wrocławskim Stadionie Miejskim spotkały się bowiem drużyny, które po poprzedniej kolejce zajmowały odpowiednio pierwszą i drugą lokatę w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Kto na niedzielne spotkanie spóźnił się choć minutę, przegapił pierwszą bramkę. Nieco ponad pół minuty po pierwszym gwizdku Janusz Gol minął Pietrasiaka i skutecznie wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem. Szybko stracona bramka sprawiła, że spotkanie dwóch pretendentów do tytułu Mistrza Polski już od pierwszych minut zaserwowało kibicom ciekawe widowisko. Wrocławianie szansę na wyrównanie mięli już w 11. minucie, kiedy to „główkę” Fojuta z linii bramkowej wybił Rafał Wolski. Piłkę dobić próbował Stevanović, jednak strzał Słoweńca pewnie wyłapał bramkarz legionistów.

Dwie minuty później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Po rzucie rożnym piłkę, która znalazła się w polu karnym gospodarzy ponownie do siatki skierował Janusz Gol, podwyższając prowadzenie stołecznego zespołu do dwóch „oczek”.

Jeszcze przed zmianą połów Śląsk doznał znacznego osłabienia, nie tylko bramkowego, ale też i osobowego. Na 10 minut przed końcem pierwszej częśći spotkania Dariusz Pietrasiak faulował zmierzającego w stronę bramki Danijela Ljuboję za co zobaczył czerwoną kartkę. Wykonywany przez poszkodowanego rzut wolny miał finał w bramce Mariana Kelemena.

Przed przerwą Legia mogła podwyższyć prowadzenie na 4:0, jednak mocny strzał Kucharczyka pewnie wybił słowacki bramkarz Śląska. Do przerwy wynik się już nie zmienił.