39096 miejsce

Pogromcy Skry zawstydzeni w Będzinie

AZS Częstochowa czyli czwartkowy sensacyjny pogromca mistrza Polski - Skry Bełchatów w sobotni wieczór przegrał niespodziewanie w rozgrywkach Pucharu Polski z II ligowym MOS-em Będzin.

Różnica dwóch klas rozgrywkowych, która dzieli obie ekipy, była widoczna tylko na papierze. Od początku gospodarze tego spotkania grali bez żadnych skrupułów przeciwko swoim bardziej utytułowanym przeciwnikom z Częstochowy. Przyniosło to zamierzony efekt w postaci
wygranego seta do 21.

Drugą partię lepiej rozpoczęła drużyna Grzegorza Wagnera, która szybko wyszła na 3-punktowe prowadzenie. Był to jednak chwilowy zwrot akcji tego meczu. Szybko do głosu doszła drużyna z Będzina, w której wspaniałą partię rozgrywał Sekuła oraz Kantor. Ten pierwszy świetnie dogrywał piłki swoim kolegom z boiska, gubiąc raz po raz częstochowski blok, a drugi posłał kilkakrotnie piorunujące serwisy, których nie potrafili odebrać częstochowianie. Dwie zmiany w ekipie gości na wiele się nie zdały, ani Drzyzga, ani Janeczek nie potrafili odmienić losów tej partii, która padła łupem gospodarzy.

Trzeci set to walka punkt za punkt, w której lepsi okazali się akademicy, wygrywając na przewagi seta do 25.

Czwarta, a zarazem ostatnia partia tego pojedynku miała podobny przebieg do poprzedniej. Przez cały set żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę. Dopiero w końcówce seta goście odskoczyli na trzy oczka doprowadzając do stanu 24:21. Kiedy każdy z kibiców, którzy przybyli na hale w Będzinie spodziewał się tie-breaka stała się rzecz nieprawdopodobna. Kolejne pięć punktów z rzędu zdobyli siatkarze MOS-u. Dwukrotnie został zablokowany Gradowski, raz Wrona, błąd popełnił Drzyzga i to siatkarze MOS-u Będzin mogli świętować niespodziewane zwycięstwo.