Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28254 miejsce

Pogrzeb 18 ofiar wypadku busa spod Nowego Miasta. Dramat Drzewicy

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe 18 ofiar wypadku busa pod Nowym Miastem nad Pilicą. Mszę żałobną celebrował biskup ordynariusz diecezji radomskiej Henryk Tomasik.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. św. Łukasza w Drzewicy (Łódzkie). Do wypadku doszło 12 X na drodze wojewódzkiej nr 707, tuż za Nowym Miastem nad Pilicą (Mazowieckie). / Fot. PAP/Piotr PolakNiemal wszystkie ofiary wypadku pochodziły z Drzewicy, dlatego rodziny ustaliły, że nabożeństwo żałobne odbędzie się wspólnie. Na uroczystości pogrzebowe przyszło ok. 2 tys. osób. Przy trumnach ofiar stały ich rodziny, bliscy, znajomi i oficjalne delegacje. Pozostali uczestnicy zgromadzili się wokół kaplicy i w sąsiadującym z nią parku.

Trumny w ciałami ofiar, w kościele św. Łukasza, 16 bm. w Drzewicy (Łódzkie). / Fot. PAP/Piotr PolakW nabożeństwie uczestniczył m.in. Waldemar Pawlak. W imieniu władz państwowych zapewnił, że rodziny zmarłych otrzymają pomoc. Dodał, że ci, którzy zginęli we wtorkowym wypadku "nie podróżowali bez potrzeby". "Podróżowali w trosce o swoje rodziny, najbliższych, w trosce o swój los. To dzisiejsze wydarzenie uświadamia nam wszystkim, jak niełatwo, jak trudno jest żyć w naszej ojczyźnie" - powiedział.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa odczytano listy z wyrazami współczucia, jakie po tragicznej śmierci osiemnastu osób na ręce biskupa ordynariusza diecezji radomskiej Henryka Tomasika skierowali: metropolita przemyski ks. arcybiskup Józef Michalik i przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ks. arcybiskup Zygmunt Zimowski.

Karawany z ciałami ofiar wypadku wyjeżdżają z Warszawy, rankiem 16 bm. Kolumna karawanów udaje się do Drzewicy. / Fot. PAP/Paweł Supernak"Dzisiaj Boga Wszechmogącego prosimy o wielki dar dobrego przejścia przez doczesność, by spotkać w wieczności naszych bliskich. A tym, których żegnamy, niech Pan Bóg będzie nagrodą za ich trud i doświadczenia" - powiedział w homilii Tomasik.

Z kościoła wyruszył kondukt żałobny. Szesnaście trumien zostanie przeniesionych na cmentarz parafialny w Drzewicy, dwie pozostałe pojadą na nekropolie w Radzicach i Bielinach.

We wtorek rano w Nowym Mieście nad Pilicą doszło do wypadku: bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Autem jechało 18 osób do pracy w pobliskim sadzie. 16 osób zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu.

Czytaj także:
Wypadek busa. Długie ustalanie listy ofiar
Nowe Miasto nad Pilicą. Zderzenie busa z tirem. 18 ofiar śmiertelnych
Dwie wersje przyczyn tragicznego wypadku w Nowym Mieście
Uroczystości pogrzebowe ofiar wypadku busa zakończone

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

anna_solange_
 • anna_solange_
 • 31.12.2010 21:56

Patrzac na takie tragedie , myslimy o swoich bliskich jak bardzo nam na nich zalezy i boimy sie o własne zycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kama
 • Kama
 • 20.10.2010 19:51

To straszne tyle ofiar Gdyby w naszym kraju nie byloby problemu z paraca takiej tragiegii by nie było ......Wspolczucia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian Morano
 • Damian Morano
 • 17.10.2010 10:28

Szczerze wspułczuje rodzinom ofiar. internauta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sandra 12
 • sandra 12
 • 17.10.2010 10:20

okropny widok, tyle trumien;( moje kondolencje dla wszystkich rodzin tragicznie zmarłych;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieufna2709
 • nieufna2709
 • 17.10.2010 00:13

wspolczuje z bolem serca w tym samym czasie trzymalam za reke umierajaca moja mame nie moglam plakac ale serce tluklo sie ze omalo nie wylecialo z mojego wnetrza bleje z tymi rodzinami

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aneta Pisarek
 • Aneta Pisarek
 • 16.10.2010 22:51

Niech spoczywają w opiece .

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszekjanos
 • leszekjanos
 • 16.10.2010 22:06

spieszmy sie kochac ludzi tak szybko odchodza-kolejna tragedia rodzin najblizszych ofiar placz wdowi sierot jak wygladaja polskie drogi kazdy wie kulturajazdy na drodze a raczej jej brak tez widac,bieda i marazm,no i bezmyslnosc kierowcy busa=wystarczyla chwila i 18 osob stracilo zycie.nic dodac nic ujac o to polska wlasnie,wyrazy wspolczucia i zrozumienia,tez kiedys stracilem najblizszych w katastrofie i znam ten bol i bezradnosc,I to by bylo na tyle nie im ziemia lekka bedzie.noreg 2011.TRONDHEIM 16.10.2011R.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech spoczywają w pokoju [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tragiczne wydarzenie uzmysławia, jak krucha i niepewna jest przyszłość każdego z nas.
Jak to ujmuje Biblia: "a przecież nie wiecie, co jutro będzie z waszym życiem. Jesteście bowiem oparem, który ukazuje się na chwilkę, a potem znika." (Jakuba 4:14)
Jedną z przyczyn śmierci ludzi i cierpień ich bliskich jest to, że ktoś znalazł się w nieodpowiedniej chwili w nieodpowiednim miejscu.
W Piśmie św. czytamy: "I jeszcze raz zobaczyłem pod słońcem, że nie szybkim przypada zwycięstwo w wyścigu ani mocarzom — zwycięstwo w bitwie, ani mądrym — pokarm, ani tym, którzy się odznaczają zrozumieniem — bogactwo, ani nawet odznaczającym się wiedzą — łaska; gdyż wszystkich ich dosięga czas i nieprzewidziane zdarzenie. Wszak człowiek nie zna swego czasu. Jak ryby chwytane w zgubną sieć i jak ptaki chwytane w pułapkę, tak są chwytani w sidło synowie ludzcy w czasie nieszczęsnym, gdy nagle ich zaskakuje" (Kaznodziei 9:11)
Rolę przypadku podkreślił też Mistrz chrześcijan - Jezus, gdy stwierdził, że ani gwałtowna śmierć Galilejczyków, ani katastrofa budowlana w Siloam nie były bynajmniej jakąś karą dla grzeszników (Łukasza 13:1-5). Takie rzeczy po prostu przydarzają się w świecie, który nie korzysta z opiekuńczej mocy Stwórcy człowieka.
Nie zawsze jednak tak było i nie zawsze będzie.
A realną nadzieją dla tych , co utracili bliskich, jest jedna z podstawowych nauk Biblii - nauka o zmartwychwstaniu ( Jana 5:28; 11:25-26).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.