Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Andrzeja Leppera w czwartek o godz. 14 w Krupach koło Darłowa. Pojawi się Lech Wałęsa

W czwartek odbędzie się pogrzeb Andrzeja Leppera. Jak poinformował rzecznik rządu Paweł Graś - pogrzeb byłego lidera Samoobrony zorganizuje Kancelaria Premiera. Szczegóły pochówku ustali z rodziną wojewoda zachodniopomorski.

Sonda

Obejrzysz relację z uroczystości?

 / Fot. PolskapresseW pogrzebie byłego wicepremiera Andrzeja Leppera wezmą udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera. Głowę państwa reprezentować będzie minister Dariusz Młotkiewicz, szefa rządu zaś, minister Bartosz Arłukowicz. Na pogrzebie pojawi się także reprezentacja Sejmu i Senatu - wicemarszałkowie Marek Kuchciński oraz Grażyna Anna Sztark.

Czytaj także: Śmierć Leppera. Prokuratura i reporter RMF24 ustalili nowe fakty

Pogrzeb Andrzeja Leppera odbędzie się w czwartek, 11 sierpnia o godz. 14.00. Były lider Samoobrony zostanie pochowany w Krupach, niedaleko Zielnowa. Jak poinformował ks.Andrzej Wróblewski - proboszcz parafii ze Starego Jarosławia, do której należał Andrzej Lepper - po mszy żałobnej nastąpi wyprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz. Niewykluczone, że pożegnalny marsz odbędzie się przy asyście żołnierzy i orkiestry wojskowej.

Czytaj też: Kalisz o śmierci Leppera: jestem zdruzgotany

Zobacz też: Zdjęcia z pogrzebu Andrzeja Leppera

Były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, Andrzej Lepper został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. Podczas sekcji zwłok oraz oględzin z udziałem biegłych medycyny sądowej, nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

MAREK
 • MAREK
 • 11.08.2011 09:28

Teraz pan Lepper na Boskim sądzie i nam nic do tego ,niech Łaskawy Bóg w swojej nieskończonej dobroci,oceni go,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, niestety, wielu. wielu.... to kanton z największą ilością samobojców. Jest nawet most samobojców. teraz juz zabezpieczony. najwięcej jednak z broni, którą chłopcy maja w domu. strzelają sobie w usta. Ale i wieszają się w lesie w miejscach mało dostępnych, skaczą w przepaść. To temat na wielki artykuł. ale zbyt smutny i bardzo to przeżywam , gdyż to znajomi, znajomi znajomych, synowie i mężowie moich koleżanek, koledzy syna i córki.... to bardzo złożony problem i trudny , dociec do przyczyn, wprost niemożliwe, bo NIKT nie wie i się nie dowie , CO działo się w głowie , w myślach, w duszy, w tej konkretnej chwili , gdy samobójca targnął się na życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Eterno Vagabundo
 • Eterno Vagabundo
 • 11.08.2011 08:28

Za dobre uczynki,
Troski, zabieganie,
Niech ziemia, na wieki,
Lekką Ci ostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro (wpis 17:59)
Tylu samobójców wokoło Ciebie? Smutne....

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 10.08.2011 21:53

to że PO zapowiedziało sfinansowanie i udział w pogrzebie to nic nowego.
stara zasada kryminalistyki mówi,
że sprawca zbrodni zawsze pojawia się na miejscu zbrodni lub przy ofierze zbrodni.

znowu się udało zatuszować

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta
 • Danuta
 • 10.08.2011 19:39

Zgadzam się ze zdaniem Pani Barbary (18:50). Obecnie Kościół Katolicki osoby popelniające samobójstwo traktuje jako osoby chore (obniżona sprawność psychiczna). Co do Mszy Św. nad urną to tu wyjaśnienie:
http://www.kosciol.wiara.pl/doc/919632.Pogrzebowa-Msza-bez-urny

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 10.08.2011 19:28

Anno @ CO TO ZNACZY ŚWIĘCONEJ ZIEMI ? [ NIE CHOWAJĄ na cmentarzach przykościelnych , w ogóle rzadko chowają] Na cmentarzach komunalnych chowają samobójców [ to chory człowiek] , przecież ziemię też tam święcą. @ Amm - bardzo Ci współczuję , alkoholik to chory człowiek ale też zazwyczaj wspaniały [ na pewno nie chciał pić ale musiał , to taka choroba] .Przykro ,że tak napiszę , trafiłaś na wyjątkowo złego księdza ,bardzo złego. Teraz się nie wróci ale pewnie w innej parafii pochowali by Ojca wg obrządku w pełni katolickim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 10.08.2011 19:15

@ Panie Łuczyński - pewnie nie jest pan katolikiem a jeśli tak , to jest pan złym człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 10.08.2011 19:00

właśnie taki bojownik w brudnych buciorach był potrzebny poskiej wsi lat 90 a nie glancuż w krawacie wymazany szminka lepper ratował chłopów wysypując zboze a w swoim czasie robili tj władza z niego bandyte i sądzili by ratować swoje stołki póżniejsze lata to czas błędów ale my go pamietamy jako autentycznego ludowego trybuna

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Anna, nie to nie 'potrzeby' to logika i wara w miłosierdzie i przebaczenie, skoro przebacza się mordercy , (Ali Agca) i daje rozgrzeszenie, to dlaczego nie można choremu (chora dusza) człowiekowi, który znalazł się na szczycie rozpaczy i na dnie osamotnienia oraz zwątpienia we wszystko...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.