Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Margaret Thatcher odbędzie się 17 kwietnia

Uroczystości pogrzebowe byłej brytyjskiej premier, odbędą się w Londynie w środę 17 kwietnia - poinformowała we wtorek kancelaria premiera Davida Camerona.

Pogrzeb zmarłej w poniedziałek w wieku 87 lat Margaret Thatcher odbędzie się w Katedrze św. Pawła w Londynie. Pałac Buckingham zapowiedział w uroczystościach pogrzebowych udział królowej Elżbiety II, księcia Edynburga Filipa, premiera David Cameron oraz polityków, którzy pracowali w rządach Thatcher.

Według oficjalnych źródeł uroczystościom w katedrze będą towarzyszyć honory wojskowe podobnie jak to miało miejsce w przypadku księżnej Diany. Rzecznik Margaret Thatcher, Tim Bell, oświadczył, że ani była premier, ani jej rodzina nie życzyli sobie pogrzebu państwowego. Była premier nie chciała, by trumna z jej ciałem została wystawiona na widok publiczny.

W nocy z poniedziałku na wtorek prywatny ambulans, eskortowany przez policjantów, wywiózł trumnę Thatcher z hotelu Ritz, gdzie zmarła. W hotelu tym była premier przebywała od końca grudnia, kiedy to przeszła operację pęcherza.

Dzień przed pogrzebem trumna z ciałem Margaret Thatcher zostanie przewieziona do kaplicy w Pałacu Westminsterskim (siedzibie brytyjskiego parlamentu). W środę ulice Londynu mają zostać zamknięte, tak by mógł nimi przejechać kondukt pogrzebowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.