Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Mazowieckiego 3 listopada. Komorowski ogłosił żałobę narodową

3 listopada odbędzie się pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego. Bronisław Komorowski ogłosił jednodniową żałobę narodową.

 / Fot. Dudzislaw, CC 2.0Z powodu pogrzebu Tadeusza Mazowieckiego prezydent Bronisław Komorowski ogłosił jednodniową żałobę narodową. Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztów.

Pogrzeb byłego premiera odbędzie się w niedzielę, 3 listopada. Będzie miał charakter państwowy. Uroczyste pożegnanie rozpocznie się o godz. 11 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Później Tadeusz Mazowiecki spocznie na cmentarzu w Laskach, obok swojej żony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Premierze , spoczywaj w pokoju [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś w naszym narodzie jest nie tak z oceną postaci. Zauważyłem, że jednak zasada mówienia dobrze o zmarłych ma na ten stan rzeczy ogromny wpływ. U nas ludzie po śmierci stają się coraz więksi...

Przykładów mogę podać bez liku. Był u nas w Łodzi jeden z polityków, który zginął w wypadku drogowym "po spożyciu" i nagle stał się potężnym mężem stanu. Szkoda tylko..., że zabrał ze sobą na tamten świat innych, nie-mężów stanu.

Eee... tam! Zastosuję się lepiej do tej zasady - o zmarłych dobrze albo wcale... Podtrzymam tym samym tę obłudną rzeczywistość, jaką zauważył jeden z wnuczków, który zapytał babcię, gdzie chowają skurczybyków? Ta zszokowana samym pytaniem odpowiedziała pytaniem na pytanie: a skąd to pytanie, wnusiu?
- Babciu, popatrz! Chodzimy po tym cmentarzu i chodzimy, a wszędzie widać napisy: "nieodżałowanemu", "wspaniałemu", "ukochanemu", "jedynemu"... A gdzie są ci podli, dręczyciele rodziny, pijacy i inni znienawidzeni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

u nas jakoś dziwnie popada się ze skrajności w skrajność, gdy wakaty były batem na pracodawców nakazywano pod groźbą kary gdzieś się zatrudniać i mieć stosowny stempelek w dowodzie osobistym, dzisiaj pracodawcy szantażują pracowników pokazując kolejkę chętnych do pracy za bramą. zysk kapitalistów za wszelką cenę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedmówca chyba się przejęzyczył; raczej setki tysięcy niedożywionych dzieci. Natomiast z Jego wnioskiem w pełni się zgadzam. Czytałem kiedyś wyznanie Kuronia o tym, jak ktoś z blsikich mu osób (mam niestety słabą pamięć do nazwisk) zwrócił się do niego z zarzutem: Jak ci nie wstyd, że w Polsce jest znowu bezrobocie!? Ależ ja ogromnie się wstydzę, ale co na to poradzę? Bez tego nie ma wydajnej gospodarki. - tak mniej więcej odpowiedział. Była też w nim myśl (i czyn!) że bezrobotnym należy pomagać.

Bezrobocie jako takie jest zapewne konieczne, aby dyscyplinować pracowników. Natomiast masowe i trwałe bezrobocie wraz z brakiem środków do życia dla osób nim dotkniętych... Na to po prostu brak słów. Dlatego też, nie popełniając czynu świadczącego na braku kultury, aby wypowiadać się źle o zmarłych, nie nazwę Tadeusza Mazowieckiego wielkim człowiekiem itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce w 2013 roku było setki niedożywionych dzieci i to jest powód do ogłoszenia żałoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.