Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu

Radio RMF informuje, że pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 kwietnia o godzinie 14. Te informacje potwierdził też prezydent miasta Jacek Majchrowski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,105741,7765371,Kolejny_dzien_po_katastrofie__Polska_wciaz_jest_w.html / Fot. fot. screenPogrzeb w dawnej siedzibie Polskich królów to życzenie rodziny pary prezydenckiej. Krakowianie mają skrajnie różne opinie na temat pochówku pary prezydenckiej w Katedrze Wawelskiej. Myślę, że to jest słuszna decyzja. Ci ludzie są bardzo zasłużeni dla naszego kraju. Uważam, że powinni zająć miejsce wśród tych osób, które w przeszłości też byli zasłużeni - mówi jeden z młodych mieszkańców Krakowa.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichSądzę, że są lepsze miejsca dla pary prezydenckiej niż katedra na Wawelu, dlatego że ona była przewidziana dla królów Polski i jest to związane z historią. Natomiast para prezydencka to najnowsza historia. Ja uważam, że lepszym miejscem byłaby np. Aleja Zasłużonych w Warszawie. Dzień wcześniej w sobotę o godzinie 12 odbędzie się pożegnanie prezydenta RP i jego małżonki na placu Piłsudskiego w Warszawie. Ceremonii pogrzebowej będzie prawdopodobnie przewodził metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.

Źródło:
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

trochę nie rozumiem idei robienia z tego tekstu do M3G. Podyskutować można tutaj - link . Ani to tekst newsowi, ani opinia, bo praktycznie wniosek ogranicza się do jednego średnio uzasadnionego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.