Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu

Radio RMF informuje, że pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 kwietnia o godzinie 14. Te informacje potwierdził też prezydent miasta Jacek Majchrowski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,105741,7765371,Kolejny_dzien_po_katastrofie__Polska_wciaz_jest_w.html / Fot. fot. screenPogrzeb w dawnej siedzibie Polskich królów to życzenie rodziny pary prezydenckiej. Krakowianie mają skrajnie różne opinie na temat pochówku pary prezydenckiej w Katedrze Wawelskiej. Myślę, że to jest słuszna decyzja. Ci ludzie są bardzo zasłużeni dla naszego kraju. Uważam, że powinni zająć miejsce wśród tych osób, które w przeszłości też byli zasłużeni - mówi jeden z młodych mieszkańców Krakowa.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichSądzę, że są lepsze miejsca dla pary prezydenckiej niż katedra na Wawelu, dlatego że ona była przewidziana dla królów Polski i jest to związane z historią. Natomiast para prezydencka to najnowsza historia. Ja uważam, że lepszym miejscem byłaby np. Aleja Zasłużonych w Warszawie. Dzień wcześniej w sobotę o godzinie 12 odbędzie się pożegnanie prezydenta RP i jego małżonki na placu Piłsudskiego w Warszawie. Ceremonii pogrzebowej będzie prawdopodobnie przewodził metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.

Źródło:
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

trochę nie rozumiem idei robienia z tego tekstu do M3G. Podyskutować można tutaj - link . Ani to tekst newsowi, ani opinia, bo praktycznie wniosek ogranicza się do jednego średnio uzasadnionego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.