Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu. Nie ma już wejściówek

Dwie godziny wystarczyły, aby rozdać 10 tysięcy wejściówek do specjalnego sektora przed Bazyliką Mariacką. - Spróbujemy dodrukować jeszcze tysiąc biletów - usłyszałem od osób odpowiedzialnych za dystrybucję.

Bilety do specjalnego sektora obok Bazyliki Mariackiej / Fot. Dawid SerafinKolejki po bilety ustawiały się już kilkanaście godziny przed rozpoczęciem ich rozdawania. Najwytrwalsi czekali 15 godzin. - Teraz chwila odpoczynek, a potem do kolejnej kolejki, żeby mieć jak najlepsze miejsce w sektorze - mówiła Monika, która jako jedna z pierwszych odebrała swoją wejściówkę.

Tuż po odebraniu biletu. Od prawej: Kasia, Piotr i mieszkaniec Warszawy. / Fot. Dawid SerafinOczekujący utworzyli specjalne listy kolejkowe. - To taka nasza inicjatywa, żeby nie było niedomówień - wyjaśniał Rafał. Dziesięć tysięcy wejściówek rozeszło się w niespełna dwie godziny. Tłum ludzi jednak wciąż czeka w miejscu odbierania wejściówek. Około godziny 14 ma zapaść decyzja, czy zostanie dodrukowane kolejnych tysiąc biletów. Wszystko zależy od decyzji służb bezpieczeństwa, które mają decydujące słowo.

Trwa wydawanie biletów w pawilonie Wyspiańskiego / Fot. Dawid SerafinOsoby, które odebrały bilet, będą wpuszczane do sektora jutro, od godziny 6 rano. Każdy musi mieć ze sobą dowód osobisty. Wszyscy zostaną poddani także szczegółowej kontroli.
Planowane jest wpuszczenie 40 tysięcy osób do sektora przed bazyliką. - Pozostali, najlepiej, aby udawali się na krakowskie Błonia - mówi Adam Młot pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w krakowskim magistracie. - Trzeba także pamiętać o tym, że służby specjalne mogą podjąć w każdej chwili decyzję o niewpuszczaniu osób na Rynek, z powodów bezpieczeństwa. Może się tak zdarzyć, że Rynek będzie w połowie pusty - dodaje Adam Młot.

Pierwsze osoby wychodzą z biletami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapotrzebowanie na wejściówki w Krakowie jest bardzo duże. Moim zdaniem nie ma żadnej gwarancji iż nawet osoby które je dostały wejdą na sektor. Już o 14 bowiem pojawiło się mnóstwo osób :pragnących pomóc" tym którzy nie uzyskali biletów wstępu. Oferują oni za minimalną cenę kserówki praktycznie niczym nie odbiegające od oryginału...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.