Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu. Nie ma już wejściówek

Dwie godziny wystarczyły, aby rozdać 10 tysięcy wejściówek do specjalnego sektora przed Bazyliką Mariacką. - Spróbujemy dodrukować jeszcze tysiąc biletów - usłyszałem od osób odpowiedzialnych za dystrybucję.

Bilety do specjalnego sektora obok Bazyliki Mariackiej / Fot. Dawid SerafinKolejki po bilety ustawiały się już kilkanaście godziny przed rozpoczęciem ich rozdawania. Najwytrwalsi czekali 15 godzin. - Teraz chwila odpoczynek, a potem do kolejnej kolejki, żeby mieć jak najlepsze miejsce w sektorze - mówiła Monika, która jako jedna z pierwszych odebrała swoją wejściówkę.

Tuż po odebraniu biletu. Od prawej: Kasia, Piotr i mieszkaniec Warszawy. / Fot. Dawid SerafinOczekujący utworzyli specjalne listy kolejkowe. - To taka nasza inicjatywa, żeby nie było niedomówień - wyjaśniał Rafał. Dziesięć tysięcy wejściówek rozeszło się w niespełna dwie godziny. Tłum ludzi jednak wciąż czeka w miejscu odbierania wejściówek. Około godziny 14 ma zapaść decyzja, czy zostanie dodrukowane kolejnych tysiąc biletów. Wszystko zależy od decyzji służb bezpieczeństwa, które mają decydujące słowo.

Trwa wydawanie biletów w pawilonie Wyspiańskiego / Fot. Dawid SerafinOsoby, które odebrały bilet, będą wpuszczane do sektora jutro, od godziny 6 rano. Każdy musi mieć ze sobą dowód osobisty. Wszyscy zostaną poddani także szczegółowej kontroli.
Planowane jest wpuszczenie 40 tysięcy osób do sektora przed bazyliką. - Pozostali, najlepiej, aby udawali się na krakowskie Błonia - mówi Adam Młot pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w krakowskim magistracie. - Trzeba także pamiętać o tym, że służby specjalne mogą podjąć w każdej chwili decyzję o niewpuszczaniu osób na Rynek, z powodów bezpieczeństwa. Może się tak zdarzyć, że Rynek będzie w połowie pusty - dodaje Adam Młot.

Pierwsze osoby wychodzą z biletami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapotrzebowanie na wejściówki w Krakowie jest bardzo duże. Moim zdaniem nie ma żadnej gwarancji iż nawet osoby które je dostały wejdą na sektor. Już o 14 bowiem pojawiło się mnóstwo osób :pragnących pomóc" tym którzy nie uzyskali biletów wstępu. Oferują oni za minimalną cenę kserówki praktycznie niczym nie odbiegające od oryginału...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.