Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Piotra Nurowskiego odbędzie się w poniedziałek

Piotr Nurowski, jedenasty w historii prezes PKOL, zostanie pochowany w poniedziałek 19 kwietnia br. na Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowym) na Powązkach w Warszawie.

Piotr Nurowski / Fot. Szymon Sikora, PKOLNa stronie internetowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego pojawił się wczoraj komunikat, że uroczystości pogrzebowe Piotra Nurowskiego, który zginął minionej soboty śmiercią tragiczną w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji, odbędą się w poniedziałek 19 kwietnia br. w Warszawie.

Najpierw o godz. 11 odbędzie się msza święta w Katedrze św. Michała i Floriana na Pradze (ul. Floriańska 3), którą będzie koncelebrował biskup Marian Florczyk, a następnie o godz. 12.30 nastąpi przejazd na Cmentarz Komunalny (d. Wojskowy) na Powązkach. Tam o godz. 14 będzie mieć miejsce sformowanie konduktu pogrzebowego i pożegnanie zmarłego przy grobie w Alei Zasłużonych.

Piotr Nurowski był człowiekiem wszechstronnym. Najpierw próbował swych sił jako komentator sportowy, działał też aktywnie na rzecz ruchu młodzieżowego i sportowego, a następnie pracował w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, będąc w latach 1973-1976 i 1978-1980 jego prezesem. Później pracował w dyplomacji oraz zajmował się działalnością biznesową, ale pięć lat temu powrócił do sportu. Od 2005 roku był bowiem prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskich Komitetów Olimpijskich. W tej roli przewodniczył polskim sportowcom na igrzyskach olimpijskich w Turynie, Pekinie i Vancouver. Leciał do Katynia, by złożyć wieniec na grobach zamordowanych tam 70 lat temu ośmiu polskich olimpijczyków. Niestety, nie zdążył. Miał 64 lata.

Czytaj także:

Wspomnienia ludzi sportu o Piotrze Nurowskim
Aleksander Kwaśniewski uczcił pamięć Piotra Nurowskiego
Sportowcy i działacze pożegnali Piotra Nurowskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oprócz Piotra Nurowskiego na razie wiadomo o miejscu spoczynku następujących osób:

Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska - para prezydencka spocznie w niedzielę w krypcie na Wawelu. Uroczystości pogrzebowe rozpocznie msza o godz. 14.00 przed Bazyliką Mariacką. Potem kondukt przejdzie na Wzgórze Wawelskie.

Ryszard Kaczorowski - uroczystości pogrzebowe ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie będą trwały w Warszawie od czwartku 15 kwietnia. W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 16 w Archikatedrze św. Jana odbędzie msza za jego duszę, potem trumna z ciałem spocznie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Joanna Agacka-Indecka - msza pogrzebowa prezes Naczelnej Rady Adwokackiej odbędzie się w łódzkiej archikatedrze w poniedziałek 19 kwietnia. Ciało pochowane zostanie na Starym Cmentarzu w Łodzi.

Abp Miron Chodakowski - dostojnik z prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego będzie pochowany na terenie klasztoru w Supraślu koło Białegostoku.

Izabela Jaruga-Nowacka - ciało posłanki SLD spocznie na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich zostanie pochowany we wtorek 20 kwietnia w Częstochowie, na cmentarzu Kule.

Paweł Krajewski - pogrzeb funkcjonariusza BOR odbędzie się w Przasnyszu na Mazowszu w poniedziałek 19 kwietnia 2010 roku.

Andrzej Kremer - wiceminister spraw zagranicznych pochowany zostanie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Ks. Jan Osiński - pogrzeb sekretarza biskupa polowego odbędzie się w poniedziałek 19 kwietnia w Katedrze Polowej WP. Ciało spocznie w krypcie kaplicy lotników w Katedrze Polowej.

Bp Tadeusz Płoski - pogrzeb biskupa polowego odbędzie się w poniedziałek 19 kwietnia w Katedrze Polowej WP. Ciało spocznie w krypcie kaplicy lotników w Katedrze Polowej.

Władysław Stasiak - szef Kancelarii Prezydenta RP zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie we wtorek. O godz. 10.00 w kościele św. Anny odbędzie się nabożeństwo żałobne, po czym nastąpi przeprowadzenie trumny na cmentarz.

Aleksander Szczygło - szef BBN zostanie pochowany w rodzinnej wsi Węgój na Warmii.

Jerzy Szmajdziński - wicemarszałek Sejmu zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu na warszawskim Wilanowie.

Zbigniew Wassermann - msza pogrzebowa za posła PiS odbędzie się w Krakowie w Kościele Mariackim, a pogrzeb na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach.

Wiesław Woda - pogrzeb posła PSL odbędzie się na cmentarzu parafialnym na krakowskim Białym Prądniku, a jego ciało spocznie w grobowcu rodzinnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.