Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Sławomira Skrzypka odbędzie się w poniedziałek

Sławomir Skrzypek, przez ostatnie trzy lata prezes Narodowego Banku Polskiego, zostanie pochowany w poniedziałek 19 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Sławomir Skrzypek / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Slawomir_Skrzypek_-_World_Economic_Forum_Turkey_2008.jpg&filetimestamp=20100410152719Na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego pojawił się dzisiaj komunikat, że uroczystości pogrzebowe Sławomira Skrzypka, który minionej soboty zginął śmiercią tragiczną, odbędą się w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie.

Najpierw o godz. 14 odbędzie się w Kościele p.w. Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3) msza święta, a potem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach nastąpi pożegnanie zmarłego. W tym samym Kościele również dziś o godz. 19 odbędzie się msza święta w jego intencji.

Sławomir Stanisław Skrzypek, polski inżynier i ekonomista, od 2007 roku był prezesem NBP. 10 kwietnia 2010 roku leciał do Katynia. Niestety samolot prezydencki po nieudanej próbie lądowania o godz. 8.56 czasu polskiego rozbił się pod Smoleńskiem o ziemię. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Skrzypek miał uczestniczyć w uroczystości uczczenia pamięci ofiar zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat. Nie zdążył. Miał 46 lat.

Czytaj także:

Ekonomiści o Skrzypku: zadziwiał swoją pracowitością

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.