Facebook Google+ Twitter

Pogrzeb Wisławy Szymborskiej odbędzie się 9 lutego

Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej w środę poetki, zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Świecka ceremonia pogrzebowa odbędzie się 9 lutego br. o godz. 12.

O szczegółach ceremonii pogrzebowej poinformował Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski oraz osobisty sekretarz Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek. Zgodnie z zapisami pozostawionego przez poetkę testamentu, odbędzie się świecka ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Rakowickim. Polska noblistka zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu, gdzie spoczywa jej matka oraz siostry. Udział w pogrzebie potwierdził Prezydent RP, Bronisław Komorowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski. Wstępnie chęć uczestnictwa w uroczystościach zgłosił również Donald Tusk, ale nie wiadomo czy uda mu się przybyć na uroczystość pogrzebową do Krakowa.

Ta została wyznaczona na 9 lutego br. na 12 w południe. Michał Rusinek, na pytanie czy w pogrzebie wezmą również udział inny nobliści oraz osobistości życia publicznego odpowiedział, że wszystko jest w trakcie organizacji. W dniu uroczystości odbędzie się również pożegnalne spotkanie literackie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Krakowie.

Wisława Szymborska, poetka i eseistka, zmarła w wieku 89 lat podczas snu w swoim krakowskim domu. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą, a w listopadzie 2011 r. przeszła poważną operację. Spod jej pióra wyszło 350 wierszy, za które w 1996 r. otrzymała literacką nagrodę Nobla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fujara
  • fujara
  • 02.02.2012 20:11

a kaczynski nie bierze udzialu w pogrzebie?nie bierze boi sie ze by stal w drugim rzedzie a moze i trzecim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.