Facebook Google+ Twitter

Pogrzeby oficerów bombajskiej jednostki antyterrorystycznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 09:23

W Bombaju, Bangalore i Delhi odbyły się pogrzeby trzech oficerów bombajskiej jednostki antyterrorystycznej. Zginęli w pierwszym dniu walk z zamachowcami w tym mieście.

W pogrzebie Hemanta Karkare w Bombaju uczestniczyły setki mieszkańców miasta. Karkare był dowódcą bombajskiej, policyjnej jednostki antyterrorystycznej i zginął w okolicach hotelu Taj Mahal. Był postacią znaną w mieście, a ostatnio doprowadził do wykrycia siatki ekstremistów hinduistycznych powiązanych z oficerami indyjskiej armii odpowiedzialnych za jeden z zamachów sprzed kilku miesięcy.

W Bangalore i w Delhi oddano ostatnie honory jego podwładnym, którzy zginęli mniej więcej w tym samym czasie, co i on. Pogrzeby przerodziły się w manifestację sprzeciwu zwykłych Hindusów wobec aktów terrorystycznych.

Jednocześnie w SMS-ach nadsyłanych do mediów podczas transmisji z uroczystości pogrzebowych mieszkańcy Indii oskarżali polityków o nieumiejętność zwalczania plagi terroryzmu w Indiach. Politykom i władzom zarzucano, iż oddają się jałowym sporom politycznym, a w kraju panuje chaos sprzyjający terrorystom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.