Facebook Google+ Twitter

Pojawiają się nowe fakty w związku ze sprawą Fritzla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 18:29

Policja odkrywa wciąż nowe, makabryczne szczegóły zbrodni "potwora z Amstetten" - 73 letniego Jozefa Fritzla, który przez 24 lata współżył seksualnie z córką Elizabeth i więził ją razem z dziećmi w piwnicy swojego domu. Na temat tragedii wypowiedział się również prezydent Heinz Fischer.

Policja podejrzewa, że Fritzl zgwałcił również 1967 roku mieszkankę Linzu, przedostając się w nocy oknem do jej domu. Kobieta rozpoznała gwałciciela na podstawie fotografii zamieszczonej w mediach i opowiedziała swoją tragedię austriackiemu dziennikowi "Ober-osterreiche Nachristen". Ustalenie faktów będzie jednak trudne, ponieważ akta sprawy zostały prawdopodobnie zniszczone.

Niewykluczone, że Jozef Fritzl zamordował również 17-letnią Martinę Posch, której zwłoki odnaleziono nad jeziorem Mondsee. Sprawa wydaje się podejrzana, ponieważ ustalono, że w tym samym czasie żona Jozefa Fritzla była właścicielką gospody nad tym samym jeziorem.

Franz Polter - szef zespołu śledczego policji Dolnej Austrii powiedział dziennikarzom, że śledztwo jest bardzo trudne, a samo opróżnianie piwnicy gwałciciela będzie trwało kilka tygodni. Okazało się, że pod domem, w którym mieszkał Fritzl, znajdują się katakumby zapełnione różnymi przedmiotami. Funkcjonariusze wynoszą z piwnic pełne kartony i przekazują je do badań laboratoryjnych.

Policja podejrzewa, że Firtzl mógł mieć wspólnika. Ktoś pomagał mu w zamontowaniu systemu elektronicznego na pancernych drzwiach do piwnicy, która oficjalnie służyła jako schron przeciwatomowy.

W sprawie "potwora z Amstetten" zabrał dziś głos prezydent Austrii Heinz Fischer. Prezydent prosił, by "odrażający przypadek gwałciciela" nie rzutował na ocenę austriackiego społeczeństwa. "Takich przypadków jest więcej i mogły wydarzyć się gdziekolwiek" - stwierdził prezydent. Podczas rozprawy sądowej w St. Polten 73- letni Friltzl przyznał się do winy. Testy DNA potwierdziły, że jest ojcem siedmiorga dzieci swojej córki. Aresztowanemu grozi 15 lat więzienia za gwałty i kazirodztwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.