Facebook Google+ Twitter

Pojawiły się wątpliwości w sprawie pobitych polskich kierowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-31 19:17

Dwunastu polskich kierowców zostało pobitych w Holandii. Poszkodowani twierdzą, że zostali zaatakowani przez pracowników agencji ochroniarskiej wynajętych przez zatrudniającą ich firmę logistyczną. Tymczasem Renata Kowalska z wydziału konsularnego Ambasady Polskiej w Hadze ma wątpliwości, czy rzeczywiście Polaków pobili ochroniarze.

Jej zdaniem była to grupa osiłków wynajętych w celu usunięcia polskich kierowców z terenu firmy. Jeden z pobitych Polaków musiał skorzystać z pomocy lekarza.

Renata Kowalska powiedziała, że polscy kierowcy zostali brutalnie wyprowadzeni z terenu firmy i zmuszeni do podpisania dyscyplinarnych zwolnień z pracy. Z informacji konsulatu wynika, że na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która przesłuchała Polaków i wszczęła śledztwo.

Polska placówka dyplomatyczna w Hadze ma wątpliwości, czy Polacy pracowali legalnie na terytorium Holandii. Oficjalnie byli bowiem zatrudnieni w siedzibie firmy w Kątach Wrocławskich, lecz miesiącami przebywali za granicą. Konsulat zapowiada, że poinformuje o sytuacji holenderską inspekcję pracy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.