Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

833 miejsce

Pojazd Hana Solo trafił pod młotek

Jeden z najsłynniejszych pojazdów w całej galaktyce, Sokół Millenium, w wersji LEGO, można wylicytować w europejskim domu aukcyjnym Catawiki.

 / Fot. nieznanyUnikatowy, drugi największy zestaw (5197 elementów), jaki wyszedł z fabryki słynnych klocków, to gratka nie tylko dla fanów „Gwiezdnych Wojen”, ale co podkreślają eksperci, pewna inwestycja.„Sokół Millenium to nie tylko jeden z najbardziej spektakularnych zestawów kiedykolwiek wyprodukowanych w fabryce LEGO, ale także jeden z najbardziej pożądanych modeli. Znalezienie dziś kompletnego zestawu w doskonałym stanie, wciąż zamkniętego w oryginalnym pudełku, tak jak na tej aukcji, niemal graniczy z cudem” – podkreśla Gerben van Ijken, ekspert ds. LEGO w domu aukcyjnym Catawiki.
Millenium Falcon, w Polsce znany jako Sokół Millenium, to nie jedyny zestaw klocków związany z „Gwiezdnymi Wojnami”, jaki powstał w duńskiej fabryce zabawek. Oprócz statku Hana Solo z klocków zbudować można m.in. Gwiazdę Śmierci (3803 klocki), Sandcrawler – pustynny pojazd Jawów (3296 klocków) i Gwiezdnego Niszczyciela (3096 klocków). Sokół Millenium imponuje nie tylko liczbą elementów – złożony liczy 84 cm długości, 56 cm szerokości i 21 cm wysokości, a instrukcja budowy statku zajmuje aż 311 stron. Wielkie zestawy Star Wars są unikatowe i często niedostępne już w powszechnej sprzedaży. Tym bardziej okazja do nabycia największego z modeli jest naprawdę wyjątkowa.
Eksperci przyznają, że zestawy LEGO od 2000 roku stały się mocnym dobrem kolekcjonerskim – tendencja utrzymująca się od początku XXI wieku wskazuje na 12-procentowy średni wzrost wartości zestawów rocznie. Sam Sokół Millenium, przez 10 lat od premiery zyskał prawie 800%.
Właścicielem zestawu można stać się licytując w portalu Catawiki: https://aukcja.catawiki.pl/kavels/13064739-star-wars-10179-millennium-falcon. Aukcja potrwa do piątku, 1 września, do godziny 21.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: LEGO Han solo


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.