Facebook Google+ Twitter

Pojednanie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. Możliwe?

Nieprzyznanie telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie stało się przyczyną dzisiejszych protestów w Warszawie. Nie obyło się bez polityki. Polska prawica miała dziś szerokie pole do popisu.

Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas manifestacji przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów. / Fot. PAPWystąpienie Jarosława Kaczyńskiego pod Kancelarią Premiera zaskoczyła nie tyle treścią o ile apelem wystosowanym do Zbigniewa Ziobry: "Zbyszku, zwracam się do Ciebie. Zapomnijmy o tym co było złe. Idźmy razem! Wracajcie"

 / Fot. PAPPrezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że największym zagrożeniem dla wolności jest poprawność polityczna. Dodał też, że bez wolnych mediów i pluralizmu nie ma demokracji. Aby bronić naszej wolności należy mówić stanowcze nie tym, którzy zamykają usta ludziom o odmiennych poglądach, dodaje.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (L) z częścią osób biorących udział w marszu przeszedł przed Belweder. Marsz w obronie wolności i TV Trwam przeszedł ulicami Warszawy. / Fot. PAPKilka minut później głos zabrał Zbigniew Ziobro. Zapewniał o swoim poparciu dla mediów Tadeusza Rydzyka oraz jedności z protestującymi. Lider Solidarnej Polski odpowiedział także na apel swojego byłego szefa. Czy możemy mówić, że słowa kierowane do Jarosława Kaczyńskiego są zapowiedzią unifikacji Solidarnej Polski z Prawem i Sprawiedliwością?

 / Fot. PAP"Odpowiadając Jarkowi, który zwrócił się dziś do mnie. Jesteśmy razem, to co było zapomnieliśmy. Chcemy działać razem. Razem Solidarna Polska, PiS, rodziny Radia Maryja, Solidarni 2010 - wszyscy razem. Razem wygramy"

Jeszcze niedawno, kiedy Zbigniew Ziobro zapraszał Kaczyńskiego na kongres Solidarnej Polski, można było odnieść wrażenie, że nie ma szans na pojednanie.

Dzisiejsza manifestacja, na której byłem obecny pokazuje, że flagi i transparenty trzymane przez zwolenników Ziobry i Kaczyńskiego niewiele się różnią. Czy dzisiejsze deklaracje to zwiastun przyszłej współpracy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

Zyczliwy
 • Zyczliwy
 • 24.04.2012 08:45

Pani Marto zapomniałem dodać że w niższych władzach wszyscy robili matury w ciągu 1 roku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyczliwy
 • Zyczliwy
 • 24.04.2012 08:38

Pani Marto za komuny wszyscy co dostali się do władzy zaraz studiowali i otrzymywali piątki,a studia były przyspieszane zależało od stanowiska od 1/5 roku do 1 roku ,gdzie studęci musieli uczyć się 5-6 lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 22.04.2012 21:44

Ta sytuacja mówi wszystko o panu Kaczyńskim nawet do niedawna najbliższy współpracownik Z.Ziobro boi się podjąć bliższej współpracy bo ma w pamięci jak wspólnie wykańczali koalicjantów . Nic dodać nic ująć po prostu żenada i obłuda , co oni jeszcze wymyślą aż się boję .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
 • Ad Rem
 • 22.04.2012 16:25

Może się pogodzą jak Jarek założy worek pokutny i przeprosi Ziobrę albo niech na piechtę idzie do Częstochowy [ może Paulini go wpuszczą ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta
 • Marta
 • 22.04.2012 12:11

@Dyzma Dzisiaj 11:25
Bismark nie przewidział nawet tego ,że kij ma dwa końce .Niemcy mieli zbrodniarza Hitlera , który Niemców poprowadził do zagłady !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dyzma
 • Dyzma
 • 22.04.2012 11:25

Kiedys kanclerz Niemiec Otto von Bismarck powiedzia te slowa:Chcecie polakow ukarac to dajcie im sie samym rzadzic! Czy niemial racji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to są "ŁERŁEPERCZKI" i co ma z tym wszystkim wspólnego Polska Akademia Nauk?

Komentarz został ukrytyrozwiń
h.d.
 • h.d.
 • 21.04.2012 23:34

Dlaczego ,.?Polska Kraj zasobny i bogaty "ZOSTANIE ZIELONĄ WYSPĄ" ,..lub nastąpi 'ROZBIÓR POLSKI" ,.Czy Wy Ludzie Młodzi jesteście tego świadomi! Zostaną Nam tylko bruki uliczne i bieda ,.. Media obcojęzyczne ,..mówią to co 'PAN" każe ,....Dlaczego jesteście obojętni ?Czujecie się 'ŁERŁEPERCZKAMI ",.to jest ściema ,.Wiem co piszę !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wracając do tematu artykułu:
http://www.tvn24.pl/12690,1742247,0,1,zbigniew-ziobro-o-propozycji-jaroslawa-kaczynskiego,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, nie bajdurzcie.
Tematem pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego była "Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą". Recenzowali ją profesorowie: Ryszard Malinowski, Michał Pietrzak i Wiesław Skrzydło, a promotorem był prof. Stanisław Ehrlich. Obrona odbywała się w 1976 r. i w tym czasie nie mogło być mowy o udowadnianiu w doktoracie, że "panujący ustrój jest bandycki i obłąkany" (to doktorant musiałby być obłąkany, decydując się na takie posunięcie:) Natomiast na bardzo dobry zdał Kaczyński egzaminy doktorskie - z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej.
Cytaty "dzieł" Marksa i Lenina zawierała praca doktorska Lecha Kaczyńskiego z 1979 r. "Zakres swobody stron w zakresie kształtowania treści stosunku pracy", czego mu już nie omieszkano wielokrotnie wytknąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.