Facebook Google+ Twitter

Pojedynek finałowy tenisa stołowego szkół gimnazjalnych 2011

W dniu 24.01.2011 w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyły się drużynowe mistrzostwa tenisa stołowego szkół gimnazjalnych regionu B w Zachodniopomorskiem. Walkę finałową i decydującą można obejrzeć na załączonym filmie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. Po lewej widoczna Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby. Widok od strony Wolińskiego Parku Narodowego. / Fot. Piotr WierzbickiW latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Szkoła Podstawowa w Wierzbięcinie chyliła się ku upadkowi. Zanosiło się, że dzieci będą musiały dojeżdżać do szkoły w Nowogardzie. W tym czasie nauczycielem wychowania fizycznego był pan Józef Korkosz. Pani dyrektor Wleklak odeszła na zasłużoną emeryturę i na to stanowisko został powołany pan Józef Korkosz. W tym czasie nie było sali gimnastycznej i zajęcia sportowe uprawiano na boisku, a w dni deszczowe i niesprzyjające takim zajęciom, na korytarzu szkolnym.

Tablica na Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. / Fot. Piotr WierzbickiPonieważ pan Józef Korkosz pasjonował się tenisem stołowym, ustawił dwa stoły do uprawiania tej gry na szkolnym korytarzu. Dzieci grały w tenisa podczas przerw, a po jakimś czasie i wstępnej selekcji wybrał drużynę i treningi odbywały się nawet w czasie pozalekcyjnym. Zawodniczki plasowały się wysoko w rankingach ogólnopolskich. Należy tutaj wymienić Joannę Cesarską, Magdalenę Gargulińską i Angelikę Mularczyk.

Pan Korkosz był aktywnym działaczem społecznym w swoim środowisku, przeszedł w wyborach do rady gminy w Nowogardzie, a następnie do starostwa powiatowego w Goleniowie. Dzięki jego staraniom wybudowano nowy budynek szkoły, zsynchronizowany ze starą "1000-latką" i na końcu wybudowano wspaniałą salę gimnastyczną, gdzie odbywają wszelkiego rodzaju zawody w tenisie stołowym. Szkoła posiada do tego celu kilkanaście nowoczesnych stołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, dzięki temu skromnemu z natury człowiekowi poziom organizacyjny i gry tenisa stołowego w Zachodniopomorskim podniósł się bardzo znacząco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*! Dobra robota, Piotrze. Miejscowi wiedzą o tenisie w wierzbięcińskiej szkole i dobrze znają znają historię szkoły jak i sportu. Zasługi Józefa Korkosza są niepodważalne i warte upowszechnienia. Tym bardziej, że dotyczą środowiska wiejskiego, często traktowanego po macoszemu. Jak widać, może być inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.