Facebook Google+ Twitter

Pojedynek finałowy tenisa stołowego szkół gimnazjalnych 2011

W dniu 24.01.2011 w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyły się drużynowe mistrzostwa tenisa stołowego szkół gimnazjalnych regionu B w Zachodniopomorskiem. Walkę finałową i decydującą można obejrzeć na załączonym filmie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. Po lewej widoczna Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby. Widok od strony Wolińskiego Parku Narodowego. / Fot. Piotr WierzbickiW latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Szkoła Podstawowa w Wierzbięcinie chyliła się ku upadkowi. Zanosiło się, że dzieci będą musiały dojeżdżać do szkoły w Nowogardzie. W tym czasie nauczycielem wychowania fizycznego był pan Józef Korkosz. Pani dyrektor Wleklak odeszła na zasłużoną emeryturę i na to stanowisko został powołany pan Józef Korkosz. W tym czasie nie było sali gimnastycznej i zajęcia sportowe uprawiano na boisku, a w dni deszczowe i niesprzyjające takim zajęciom, na korytarzu szkolnym.

Tablica na Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby, przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach. / Fot. Piotr WierzbickiPonieważ pan Józef Korkosz pasjonował się tenisem stołowym, ustawił dwa stoły do uprawiania tej gry na szkolnym korytarzu. Dzieci grały w tenisa podczas przerw, a po jakimś czasie i wstępnej selekcji wybrał drużynę i treningi odbywały się nawet w czasie pozalekcyjnym. Zawodniczki plasowały się wysoko w rankingach ogólnopolskich. Należy tutaj wymienić Joannę Cesarską, Magdalenę Gargulińską i Angelikę Mularczyk.

Pan Korkosz był aktywnym działaczem społecznym w swoim środowisku, przeszedł w wyborach do rady gminy w Nowogardzie, a następnie do starostwa powiatowego w Goleniowie. Dzięki jego staraniom wybudowano nowy budynek szkoły, zsynchronizowany ze starą "1000-latką" i na końcu wybudowano wspaniałą salę gimnastyczną, gdzie odbywają wszelkiego rodzaju zawody w tenisie stołowym. Szkoła posiada do tego celu kilkanaście nowoczesnych stołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, dzięki temu skromnemu z natury człowiekowi poziom organizacyjny i gry tenisa stołowego w Zachodniopomorskim podniósł się bardzo znacząco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*! Dobra robota, Piotrze. Miejscowi wiedzą o tenisie w wierzbięcińskiej szkole i dobrze znają znają historię szkoły jak i sportu. Zasługi Józefa Korkosza są niepodważalne i warte upowszechnienia. Tym bardziej, że dotyczą środowiska wiejskiego, często traktowanego po macoszemu. Jak widać, może być inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.